Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skórzane upominki dla seniorów - co im podarować?

2020-11-30

Seniorzy cieszą się w naszym społeczeństwie ogromnym szacunkiem. Najbliżsi otaczają ich troską i dbają o komfort w jesieni życia. Przy każdej okazji staramy się okazywać im miłość i wdzięczność za trud, który wielokrotnie wkładali w kształtowanie naszych charakterów. Co podarować seniorom, by pokazać im, jak wiele dla nas znaczą? Poznaj naszą listę skórzanych upominków, które przydadzą się im w codziennym życiu.

Etui na klucze


Wielu z nas irytuje się, gdy stojąc pod drzwiami mieszkania po raz kolejny bezskutecznie próbuje znaleźć klucze. Z takimi problemami zmagają się również seniorzy. W ich przypadku jest to o tyle bardziej skomplikowane, że z wiekiem słabną zmysły i trudniej jest znaleźć drobiazg w ciemnej czeluści torebki lub przypomnieć sobie, gdzie położone zostały klucze po przyjściu do domu.


Dobrym pomysłem na prezent dla seniora będzie skórzane etui na klucze. Szlachetny materiał, z jakiego zostało wykonane, świetnie nadaje się na elegancki upominek. Zwłaszcza, gdy wręczany jest z myślą o codziennym użytkowaniu przedmiotu, który został z niego wykonany. Zadbaj, by do etui przypięte zostały wszystkie podręczne klucze. W ten sposób pokażesz seniorom, że prezent wybrany został w trosce o komfort ich codziennego życia.


Skórzane etui na klucze SOLIER SA11 czarne

Etui na okulary


Każdemu z nas w pewnym wieku nieodłącznym towarzyszem codziennego życia staną się okulary. Trudno spotkać seniora, który byłby w stanie przeczytać tekst lub obejrzeć przedmiot położony blisko oczu bez wsparcia odpowiednimi soczewkami. Zakup okularów to duży wydatek, który często obciąża budżet w znaczący sposób. Warto więc zadbać o to, by nasi seniorzy nie musieli wydawać pieniędzy na nowe, by zastąpić nimi parę zniszczoną nieodpowiednim przechowywaniem.
Przy najbliższej okazji podaruj bliskim seniorom skórzane etui na okulary. Przyda się ono w domu i na zewnątrz. W jesieni życia problemy ze wzrokiem dokuczają w niemal każdej sytuacji: przy czytaniu etykiet na produktach w sklepie, szukaniu pieniędzy w portfelu, podpisywaniu dokumentów w banku czy choćby przeczytaniu rozkładu jazdy na przystankach komunikacji miejskiej.


Skórzany pokrowiec, etui na okulary Solier SA20 brązowy

Etui na dokumenty


Wielu z nas, bez względu na wiek, praktykuje przechowywanie dokumentów razem z kartami kredytowymi i pieniędzmi. Nie jest to dobrym pomysłem, o czym można przekonać się myśląc o sytuacji, w której gubimy swój portfel lub zostaje on skradziony. Tracimy nie tylko dostęp do pieniędzy, ale też dokumenty, których odzyskanie będzie wymagało czasu i załatwiania formalności.
Z punktu widzenia seniorów taka sytuacja jest bardzo problemowa. Podaruj więc im etui na dokumenty i pomóż wypracować nawyk noszenia ich niezależnie od portfela. W ten sposób okażesz im nie tylko pamięć o wyjątkowej dla nich okazji, ale też troskę o bezpieczeństwo i spokojne życie.


Etui skórzane na dokumenty karty CASH 5637-1

Bilonówka


Seniorzy lubią mieć przy sobie kilka monet. Podręczne pieniądze przydają się m.in. na wypadek nieoczekiwanego spotkania z ukochanymi wnuczętami – można wówczas wręczyć im monetę na ulubione łakocie. Kto z nas nie pamięta, jak w taki właśnie sposób rozpieszczali nas nasi dziadkowie? Drobne pieniądze lubią się gubić. Nieskuteczne poszukiwania monety potrafi zirytować i wprowadzić nieco nerwową atmosferę. By uniknąć takiej sytuacji podaruj seniorom skórzaną bilonówkę.

 


Skórzane puzderko mieszek czerwony KRENIG Classic 12018

Polecane

pixel