Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Portfel to bardzo intymna rzecz. Formalnie powinien służyć do przechowywania gotówki i kart kredytowych, ale zwykle w jego wnętrzu znajduje się też miejsce na fotografie ukochanych osób a nawet zdobyty w romantycznych okolicznościach pukiel włosów partnera. Ta część galanterii nie jest zbyt często wystawiana na widok publiczny, lecz nie znaczy to, że trzeba nosić byle jaki portfel. Wręcz przeciwnie – tak intymny przedmiot powinien jak najbardziej pasować do stylu, wieku i temperamentu jego właścicielki. 

Czytaj więcej

Torebka to podstawowa część garderoby każdej kobiety. Uwielbiamy je. Od małych eleganckich kopertówek do dużych toreb mieszczących wszystko czego tylko kobieta potrzebuje. Wiele kobiet podąża za trendami i sięga po torebki z najnowszych kolekcji, nawet jeśli oznacza to, że będą modne zaledwie jeden sezon. Inne stawiają na klasykę i inwestują często duże pieniądze w skórzane torby, które swym ponadczasowym wdziękiem nadal zachwycają nawet najwybredniejsze gusta. Każda kobieta ma w swej szafie przynajmniej kilka torebek dobieranych pod odpowiedni strój i okazję. Gwiazdy Hollywood mają jednak torebek znacznie więcej niż mogłaby przypuszczać niejedna z nas.

Czytaj więcej

Część panów traktuje pasek jako funkcjonalny element stroju służący jedynie do podtrzymywania spodni. Eleganccy mężczyźni wiedzą jednak, że to co wsuwają w szlufki ma znaczenie dla  wyglądu i odbioru ich stylizacji w towarzystwie. Często wspomina się o zasadzie, że u pań torebka musi korespondować z obuwiem. Podobnie jest u panów – z tym, że rolę torebki pełni u nich właśnie pasek. 

Czytaj więcej

Kobieta w wielkim mieście nie ma łatwo – aby wyglądać i czuć się dobrze musi wciąż wyposażona być w niezbędne drobiazgi i akcesoria. Chusteczki, telefon i cała bateria kosmetyków muszą się gdzieś podziać. Damskie torebki to już wręcz symbol popkultury. Ale mężczyzna w wielkim mieście wcale nie ma lżej. Stereotyp faceta z wypchanymi kieszeniami lub luźno zwisającą na pasie „biodrówką” odchodzi do lamusa. W dzisiejszych czasach modny i zaradny pan również chodzi z torbą.

Czytaj więcej

Portfel to małe centrum dowodzenia, szczególnie w przypadku kobiety. Trzymamy w nim nie tylko pieniądze, ale również dokumenty, karty płatnicze, karnety, wizytówki i paragony. Musi być więc pojemny, a przy tym elegancki i zgrabny, a przede wszystkim dopasowany – do naszej osobowości lub torebki.

Czytaj więcej
pixel