Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najdziwniejsze torebki na czerwonym dywanie!

2015-08-31

Większość pozazdrościłaby im klasyków gatunku. Kopertówek od Channel, shopper bag od Prady. Istnieją jednak takie trendy modowe, które nie tyle co zachwycają, a bardziej szokują. Gwiazdy, chcąc wyróżnić się na czerwonym dywanie spośród innych celebrytów, uciekają się do najdziwniejszych nowinek ze świata mody. I nie mówię tu o ekstrawagancji bohaterek rodem z ?Seksu w wielkim mieście?, czy ?Plotkary?. W grę raczej wchodzą dużo większe udziwnienia.  

 

Na rynku pojawia się coraz więcej nietuzinkowych kolekcji z torbami w roli głównej. Możemy znaleźć torby np. w kształcie piłki baseballowej, we wzór klawiatury komputerowej, a nawet pączka z uchwytem w kształcie kajdanek. Ale to tylko nieliczne z tych, które budzą zdumienie i oczywiście kontrowersje. Światowej klasy projektanci wypuszczają coraz to nowe produkty, aby zaspokoić zapotrzebowanie wybrednych gwiazd. Chanel stworzyła torebkę-matrioszkę, Prada torbę z nadrukiem broni, która nie była jedyną torebką w tym stylu. Na czerwonym dywanie jedna z czołowych piosenkarek ostatnich lat pojawiła się z torebką w kształcie pistoletu i nie jest to najdziwniejsza kreacja z jaką się pokazała. Całkowity ekscentryzm ukazała jej inna torebka z nadrukiem w kształcie męskiego przyrodzenia.

 

W tym momencie należy zadać sobie bardzo istotne pytanie. Czy moda, uważana niegdyś za sztukę, nadal nią jest? Moda tak samo jak sztuka, powinna zaskakiwać. Jednakże dojść można do wniosku, że co za dużo, to niezdrowo. Torba przypominająca mięso mielone, hamburgera, czy zdechłego kota nijak ma się do klasycznej skórzanej aktówki, która pomimo upływu lat nadal nie wychodzi z mody. Czy naprawdę projektanci ze światowych domów mody muszą projektować nowości, które pojęcie estetyki obchodzą szerokim łukiem? Sedno leży jednak w guście. Należy zauważyć, że czerwony dywan ma swoje przywileje. Wymaga od gwiazd ciągłych zmian, operacji plastycznych, rozterek sercowych, a także noszenia nonszalanckich ubrań. Torebki o dziwnych kształtach rodem z filmów science- fiction pozwalają celebrytom zachować w jakiś sposób indywidualność i wykazać się oryginalnością.

 

Tylko czy stwierdzenie, że ?nieważne jak o tobie mówią, byle by mówili? jest warte noszenia torby w kształcie studzienki kanalizacyjnej? A może ktoś naprawdę ceni sobie nietuzinkowe pomysły projektantów i nawet najdziwniejsze torebki się mu podobają. Odpowiedź jest prosta: o gustach się nie dyskutuje. Nawet o tych najdziwniejszych.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel