Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Męska elegancja czyli torby dla Niego

2015-08-31

Portfel, klucze, okulary przeciwsłoneczne ? wszystko to trzeba gdzieś pomieścić. Można chodzić z plecakiem, ale nie ma się co oszukiwać ? pasuje on do luźnej, młodzieżowej konwencji i sportowego stroju. Eleganccy i dojrzali panowie zdecydowanie lepiej wyglądają z męską torbą. 

 

Funkcjonalność przede wszystkim!

Męskie torby zwykle są czarne. I nie jest to kwestia lekceważenia silnej płci przez producentów. Panowie lubią uniwersalną i elegancką czerń. Młodzi mężczyźni co prawda coraz chętniej korzystają z liberalnej mody i nieśmiało zaczynają decydować się na torby kolorowe i zdobione ciekawymi deseniami. Jednak chyba już zawsze królować będą typowo męskie kolory ? czerń, brązy, szarości i wojskowe khaki. Priorytetem dla męskiej torby jest funkcjonalność. Torba jest tym lepsza im więcej jest w niej kieszonek, przegródek, troczków i zamków. Nawet jeżeli z zewnątrz elegancka aktówka wygląda na prostą, to można być pewnym, że w środku znajduje się prawdziwy organizer. Panowie myśląc o torbie zazwyczaj dogłębnie analizują zadania do jakich będzie wykorzystywana. Nawet najbardziej elegancki biznesman w pierwszej kolejności spojrzy na pojemność i funkcjonalność a dopiero potem na szyk i urodę. Nie oznacza to jednak, że panowie nie zwracają uwagi na wygląd ? po prostu są bardziej pragmatyczni.

 

W biznesie i na luzie

Wybór męskich toreb jest duży ? piękne aktówki dla przedsiębiorczych, torby na laptopa dla młodych i nowoczesnych czy stylowe ?listonoszki? dla aktywnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Elegancja ma ogromne znaczenie dla mężczyzn ? głównie przez kobiety. Panowie uwielbiają być podziwiani i postrzegani jako nowocześni, silni i zaradni. Stąd też w swoim stylu starają się zakodować takie właśnie cechy. To, że kobiety lubią eleganckich panów sprawia, że panowie kochają eleganckie dodatki. Stąd też triumfy świeci nieodmiennie czarna skóra i surowe tkaniny w barwach ziemi. Torba czy aktówka to istotny wyznacznik mody i statusu ? nieważne czy chodzi o spotkanie biznesowe, wieczór z kolegami przy piwie czy spacer po parku z dziewczyną. Mężczyzna w każdej sytuacji chce być przygotowany i dobrze postrzegany.

 

Złamane tabu

Jeszcze do niedawna torba u mężczyzny było postrzegana jako objaw pewnego zniewieścienia. Ale wynikało to z faktu, że przez dłuższy czas panowie nosili przy sobie jedynie klucze i portfel. Kanapka do pracy zapakowana w foliową reklamówkę była nieodłącznym widokiem w porannych tramwajach. Czasy się zmieniły i elegancki, nowoczesny mężczyzna potrzebuje znacznie więcej drobiazgów. Telefon, tablet, ładowarka, dezodorant ? nie sposób pomieścić tego w kieszeniach spodni. Konieczność dostosowania się do nowoczesnych standardów złamała tabu torebki tylko dla kobiet. Dziś prawdziwy samiec-alfa musi nosić ze sobą znacznie więcej dobytku. Warto więc by nosił go elegancko i modnie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel