Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Świata nie zmienisz, ale pasek mógłbyś! - Jest w czym wybierać!

2015-08-31

Jeżeli do tej pory nosiłeś pasek tylko dlatego, że obawiałeś się o opadniecie spodni ? koniecznie przeczytaj ten tekst. Bardzo szybko zrozumiesz, że męska stylizacja w bardzo dużym stopniu zależy od tego pozornie drobnego dodatku. Kiepsko dobrany pasek może bardzo mocno zniekształcić wizerunek ? głównie w oczach lubiących szczegóły pań. Ogólnie, w kwestiach doboru paska wyróżniany dwie główne kategorie ? stroje formalne i nieoficjalne.

 

Garnitur zdobi mężczyznę. 

A pasek zdobi garnitur ? nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Panowie u których wymaga się garnituru w pracy, powinni traktować go na równi z butami oraz neseserem. Kolor butów, aktówki i paska powinny być ze sobą zgrane. Jeżeli wiec do pracy nosisz piękne brązowe mokasyny i skórzaną teczkę w tym samym kolorze ? pamiętaj by czarny pasek wylądował w szafie! Panowie mają pod tym względem dużo prostsze zadanie od kobiet ? ich formalne stylizacje są zwykle w mocno ujednoliconych kolorach. Zazwyczaj wystarcza jeżeli elegancki mężczyzna posiada paski w kolorach czarnym i brązowym. Zawsze pamiętaj, że do garnituru nosi się delikatne i mało rzucające się w oczy klamry. Kolor metalu z jakiego wykonane jest zapięcie powinien być dopasowany do biżuterii i zegarka eleganckiego dżentelmena. A zatem do luksusowego złotego ?Rolexa? załóż pasek z klamrą mosiężną, a do zegarka z chromowaną kopertą świetnie sprawdzi się zapięcie w kolorze srebra.

 

Na luzie ale elegancko.

Zdejmujesz garnitur i wybierasz się z rodziną do parku lub z dziewczyną na randkę? Wypada się jakoś fajnie ubrać ? w końcu idziesz między ludzi. Tylko nie zapomnij o pasku! Tutaj panuje już większa swoboda, chociaż też nie ma mowy o całkowitej dowolności. Ogólnie mówiąc ? należy traktować pasek jak jeszcze jeden dodatek. Najbardziej uniwersalną metodą na elegancki styl to używanie podobnej zasady co w przypadku formalnego stroju ? czyli buty, biżuteria i pasek powinny ze sobą korespondować. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ale w codziennym stroju można też eksperymentować z kontrastami. W luźnym stroju można już nieco zaszaleć ? ale bez przesady. Najlepiej się skupić na tym, co zawsze wygląda dobrze w konkretnych szlufkach. Przy klasycznych jeansach zawsze będą świetnie prezentować się z szerokie skórzane pasy ? to wręcz złota zasada takich spodni. W tym wypadku można dowolnie szaleć z klamrą ? duże, wyraźne, mocno zdobione zapięcia w tej stylizacji wyjdą każdemu na plus. Jeżeli lubisz sportowe ubrania ? raczej wybierz pasek w kolorze innym niż czarny ? najlepiej spasować go z kolorem dodatków. Nie powinien zbytnio rzucać się w oczy i dlatego do sportowego stylu wybierz dyskretną klamrę. 

 

I pamiętaj, że jeżeli nie wiesz czy dany pasek pasuje do twojego stroju ? wystarczy zapytać żony lub dziewczyny. W końcu to w ich oczach musisz wyglądać najlepiej.  

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel