Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Portfel damski – wybierz idealny dla siebie!

2015-08-31

Portfel służy zwykle przez długie lata i dlatego też nie warto oszczędzać przy zakupie. Wytrzymałość i funkcjonalność jest tutaj na pierwszym miejscu, ale nie można zapomnieć o jego urodzie. Być może nie pokazujemy portfela często, ale robimy to w miejscach ważnych i eleganckich. Płacąc w markowym sklepie czy okazując dokumenty w banku warto zadbać o to by ten szczegół również dobrze mówił o właścicielce. Przy zakupie idealnego portfela warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe rzeczy ? rozmiar oraz styl. 

 

Rozmiar jednak ma znaczenie!

Kwestia doboru rozmiaru zależna jest od praktycznych zastosowań oraz stylu właścicielki. Małe portfele nie posiadają zwykle zbyt wielu przegródek i dla aktywnej kobiety korzystającej z całej talii kart płatniczych używanie niewielkiej portmonetki będzie na co dzień uciążliwe. Dla odmiany duże portfele mogą pomieścić sporo zawartości ale nie należą do poręcznych. Jeżeli na co dzień korzystamy z małej torebki to wciskanie do niej ogromnego etui nie tylko będzie powodem do ciągłej frustracji ale także przyczyni się do szybszego zużycia tak samo portfela jak i torebki. Niektóre z dostępnych modeli są bardzo duże i przypominają kopertowe torebki. Spokojnie można używać ich w tej roli ? szczególnie przy oficjalnych bankietach.

 

Od klasyki do glamour

Wybór modeli jest naprawdę ogromny. Dojrzałe panie zwykle stawiają na elegancką i funkcjonalną prostotę. W przypadku galanterii takim wzorcem stylu jest nieśmiertelny skórzany portfel na zatrzask. To najbardziej uniwersalny wzór ? szczególnie jeśli jest w kolorze czarnym.  Dziewczęta w wieku szkolnym zdecydowanie bardziej preferują kolorowe i niewielkie portfele na zamek błyskawiczny. Zwykle służą do przechowywania bilonu oraz karty bankomatowej i z łatwością mieszczą się w niewielkiej torebce lub plecaku. W ich przypadku dobrze sprawdzają się również portmonetki. Wróciły one do łask i można kupić je w wielu różnych wzorach oraz fasonach. Rozpiętość wzorów jest bardzo szeroka i dobrać można odpowiedni model do praktycznie każdego stylu ? od kolorowych i szalonych po nowoczesne i stonowane. Wspomniane wyżej portfele-kopertówki to osobna kategoria zarezerwowana praktycznie jedynie na specjalne okazje ?wesela, oficjalne imprezy i bankiety. 

 

W czerni czy w kolorze?

Najczęściej wybieranym kolorem portfela jest bezpieczna i uniwersalna czerń. Jest to bardzo dobry wybór ze względu na to, że pasuje do każdej stylizacji i torebki. Jeśli jednak ktoś na co dzień nosi się w ukochanych brązach czy błękitach, nic nie stoi na przeszkodzie by kupić portfel w ulubionym odcieniu. Młode panie preferują kolory żywe lub pastelowe, w stylu lat pięćdziesiątych. Kwestia barwy jest mocno uzależniona od codziennego sposobu ubierania oraz gustu właścicielki. Warto jednak pamiętać, że chińskie wierzenia mówią, iż pieniądze lubią kolor czerwony. Może warto więc pójść za mądrymi radami orientalnych mędrców? 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel