Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezent gwiazdkowy na ostatnią chwilę

2019-12-18
Prezent gwiazdkowy na ostatnią chwilę
Wszyscy wiemy, że odkładanie zakupu prezentu na ostatni moment, gdy w sklepach panuje rozgardiasz, sprzedawcy są zmęczeni, a towar na półkach jest już przebrany to najgorszy możliwy pomysł. Niestety, teoria teorią, a świąteczne zamieszanie często sprawia, że dopiero kilka dni przed świętami, uświadamiamy sobie, że po prostu nie mamy czego położyć pod choinką. Warto wówczas postawić na klasyczne i eleganckie drobiazgi skórzane. Skóra jest ponadczasowa i choć wyroby z niej, bywają nieco droższe od wykonanych z syntetycznych zamienników, mamy pewność, że będą cieszyć obdarowanego przez wiele lat.

Dla niej


Doskonałym pomysłem będzie niewielka, skórzana torebka. Okres świąteczny i sylwestrowy sprzyja wizytom i spotkaniom towarzyskim, a torebka to niezbędny element eleganckiej stylizacji. Kopertówka to klasyk, który można połączyć z wieczorową sukienką, ale i formalnym strojem biurowym. Komponuje się świetnie z każdą tkaniną, a szeroki wybór kolorów pozwala na odrobinę szaleństwa. Szeroki wybór dodatków: klamerek, ozdobnych łańcuszków czy efektownych zapięć sprawia, że wieczorowa torebka może być traktowana jak element biżuterii. To zawsze trafiony prezent, nie ma bowiem takiej kobiety, która miałaby zbyt dużo torebek.

Dla niego

Sztuka odręcznego pisania zanika, ale złożenie formalnego podpisu jest nieodłącznym elementem chociażby zawierania transakcji. Praktyczny i ponadczasowy drobiazg to etui na długopisy i pióra. Nie tylko pozwala na zachowanie porządku, ale przede wszystkim, za każdym razem, przypomina o tej osobie, która dobrze dobrała prezent. Chroni nie tylko przybory do pisania, ale też podszewkę ulubionej saszetki.

Dla obydwojga

Świetnym prezentem, szczególnie dla zapracowanej pary, będą wizytowniki. Wizytówki, tak modne w wieku XIX, dziś są koniecznością biznesową. Każda osoba pracująca zawodowo posługuje się tym niewielkim kartonikiem z podstawowymi danymi kontaktowymi. Skórzany wizytownik to nie tylko zabezpieczenie, ale przede wszystkim budowanie prestiżowego wizerunku, podkreślającego profesjonalizm, ale też wyrażającego szacunek dla osoby, której chcemy się zaprezentować.

Dla nastolatki

Nie ma lepszego prezentu niż taki, który ułatwi młodej osobie wprowadzenie odrobiny organizacji do zwariowanego życia. Znasz wieczną pogoń za kluczami, gdy stoisz pod zamkniętymi drzwiami, a ulubionej kuzynce, tak trudno je odnaleźć w przepaściach plecaka? Świetnym prezentem może być skórzany breloczek, a jeszcze lepiej, by było to etui na klucze. Etui pozwoli na wprowadzenie pewnego porządku, uniemożliwi zgubienie klucza od domu, a dodatkowo może stać się pierwszym krokiem do budowania wizerunku eleganckiej kobiety.

Dla nastolatka

Nigdy nie jest zbyt wcześnie na zabawę z akcesoriami modowymi. Pasek to niezbędny element męskiej stylizacji. Nie ma nic gorszego niż niedbale opadające spodnie wizytowe. W tym przypadku jednolity kolor, prosta klamra i wysokogatunkowa skóra to podstawa. Na co dzień najważniejsze jest by pasek, był wytrzymały, a zapięcie nieskomplikowane. W tym przypadku można sobie pozwolić na swobodny wybór koloru czy faktury.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel