Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Praktyczne pomysły na świąteczny prezent dla babci

2019-12-16
Praktyczne pomysły na świąteczny prezent dla babci
Wybór prezentu dla babci spędza Ci sen z powiek? Postaw na sprawdzone i praktyczne pomysły, a przede wszystkim na klasykę i elegancję. Warto zainteresować się wyrobami ze skóry, które zawsze podkreślają styl, a podobnie jak babcia, im starsze, tym lepsze. Naturalna skóra nigdy się nie starzeje, a tylko patynuje. Jeśli i Twoja babcia jest pełna energii, uwielbia spacery i podróże, postaw na ułatwienie jej aktywności.

Plecaki damskie

To bardzo ciekawa alternatywa dla damskich torebek, już od kilku lat uznawana przez stylistów za nie mniej elegancką formę niż torebka, a jednak o dużo wyższej funkcjonalności. Rzecz jasna, dla babci najstosowniejszy będzie stylowy plecak skórzany, z szelkami, które można połączyć i nosić również jako torebkę. Wybierając model z dodatkowym uszkiem, możemy chwycić go w rękę. Jeśli Twoja babcia, lubi mieć przy sobie wiele rzeczy, plecak będzie wygodnym sposobem na ich pomieszczenie. Wybór modelu, który pozwala na wyczarowanie z niego torebki i odwrotnie, pozwoli każdej kobiecie na stopniowe oswojenie się z rewolucyjną zmianą. Pasuje do kreacji wieczorowych, codziennych i weekendowych. Nie trzeba dodawać, że ten dodatek znacząco odmładza, a to wartość, która cenią kobiety w każdym wieku.

Rękawiczki

Równie atrakcyjnym prezentem mogą być skórzane rękawiczki. Choć bywają niedoceniane, uchodząc za zbyt chłodne, to ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim idealne dopasowanie do dłoni, pozwalające na swobodne manewrowanie, a niewielka wyściółka ocieplająca wystarczająco chroni dłonie przed przemarznięciem. Możemy też mieć absolutną pewność, że w przeciwieństwie do rękawiczek wełnianych czy materiałowych stosunkowo długo uchronią nas przed wilgocią. Trzeba jeszcze wspomnieć o rękawiczkach do zadań specjalnych. Ciekawe modele można znaleźć w kolekcjach przeznaczonych do jazdy samochodem, które po stronie zewnętrznej mają charakterystyczne dziurkowania oraz zatrzask w nadgarstku. Zapewniają nie tylko ochronę przed chłodem, w nieogrzanym aucie, ale przede wszystkim lepszą przyczepność dłoni na kierownicy. Jeśli babcia jest zapalonym kierowcą, warto przemyśleć zakup takiego modelu, zwłaszcza że występują w wielu wariantach kolorystycznych. Wybór będzie więc wyjątkowo prosty - wystarczy dobrać kolor rękawiczek do koloru auta.

Walizka

Na szczęście Polacy coraz częściej podróżują. Co ciekawe, w grupie podróżników liczni są emeryci, którzy regularnie odwiedzają choćby uzdrowiska i sanatoria. Zwykle, są to stosunkowo długie pobyty, podczas których przydaje się duża walizka. Krótsze, kilkudniowe wyjazdy organizowane są z kolei przez liczne kluby seniora czy Uniwersytety III wieku. Idealna wówczas będzie walizka podręczna. To świetny pomysł na prezent od kilku osób. Każdy może podarować babci po jednej walizce, które razem stworzą ciekawy i spójny zestaw. Trzeba tylko pamiętać, że walizka dla seniora musi spełniać kilka wymogów. Podstawowe, to waga i mobilność. Im walizka lżejsza, tym lepiej. Koniecznością jest także zestaw obrotowych kół, pozwalający na pełną mobilność i sprawne przejeżdżanie po każdej, nawet niezbyt równej powierzchni. Dla tych seniorów, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, wygodnym dodatkiem będzie zamek szyfrowy, dzięki któremu zabezpieczą zawartość walizki. Ciekawym uzupełnieniem, pozwalającym na szybką identyfikację jest kolorowa zawieszka. Wręczając prezent, można wpisać w okienko dane babci, uzupełniając je o życzenia szczęśliwej podróży.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel