Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary przeciwsłoneczne - niezastąpiony produkt w garderobie każdej osoby

2024-03-18
Okulary przeciwsłoneczne - niezastąpiony produkt w garderobie każdej osoby

Z całą pewnością okulary przeciwsłoneczne stanowią obecnie nie tylko modny dodatek do stylizacji, ale przede wszystkim są one niezbędnym elementem ochronny dla oczu. To właśnie one pełnią one kluczową funkcję w ochronie przed szkodliwym działaniem promieni UV, redukując ryzyko uszkodzeń wzroku i skóry wokół oczu. Właśnie z tego powodu, w naszym kolejnym artykule odpowiem, dlaczego okulary przeciwsłoneczne są tak ważne i jak wybrać idealną parę, aby połączyć styl z ochroną!


Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są ważne?


Wiele osób wciąż zastanawia się, dlaczego dobre okulary przeciwsłoneczne są tak ważne i dlaczego będą one niezastąpione zarówno w damskiej, jak i męskiej garderobie. Otóż mają wiele funkcji. Oto one:


Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV – należy mieć świadomość, że długotrwałe narażenie na promieniowanie UVA i UVB może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem, takich jak zaćma czy uszkodzenia siatkówki. Stąd też ważna jest ochrona oczu.


Zapobieganie zmarszczkom i podrażnieniom – skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, co oznacza, że okulary świetnie chronią przed przedwczesnym starzeniem, ale też przed powstawaniem zmarszczek spowodowanych ciągłym mrużeniem oczu w jasnym świetle.


Lepszy komfort widzenia - okulary pozytywnie wpływają na komfort widzenia w słoneczne dni.


Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – jednak to nie wszystko. Okulary świetnie też chronią oczy przed wiatrem, kurzem czy piaskiem na plaży, co stanowi dodatkową zaletę.


Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?


Ważnym aspektem jest oczywiście poprawny wybór okularów. Na co zwracać uwagę?


Filtr UV – koniecznie musisz się upewnić, że wybrany przez Ciebie model ma 100% ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Informacja ta powinna być zaznaczona na etykiecie lub w opisie produktu.


Dopasowanie i komfort – równie ważne jest dopasowanie modelu okularów do swojej twarzy, przede wszystkim po to, aby czuć się komfortowo, ale także, aby okulary nie uciskały i nie spadały.


Kolor i polaryzacja – w zależności od preferencji zdecyduj, co sprawdzi się w Twoim przypadku. Przykładowo polaryzacja jest pomocna przy redukcji odblasków od wody czy nawierzchni drogowej, poprawiając w ten sposób komfort widzenia.


Nie zapomina także o stylu. Muszą one odpowiadać Twoim preferencjom, aby wpasowały się w liczne stylizacje i dzięki temu będziesz je chętnie nosić, chroniąc w ten sposób oczy.


Trendy i klasyki – jakie okulary warto wybierać?


Jakie modele cieszą się szczególną popularnością? Aviator, Wayfarer, Cat-eye to klasyki, które nigdy nie wychodzą z mody i pasują do wielu typów twarzy. Warto zatem sprawdzić, czy podane produkty sprawdzą się też u Ciebie. Sporą popularność zdobywają też duże okulary. W ostatnich latach z grubą oprawką. Warto zatem na bieżąco śledzić, co jest na topie.


Zadbaj o swoje okulary przeciwsłoneczne


Oczywiście, aby okulary służyły Ci jak najdłużej, należy też o nie odpowiedni sposób zadbać. Przechowuj je więc w wysokojakościowym etui, aby uniknąć zarysowań. Stawiaj także na regularne czyszczenie soczewki specjalnym płynem lub ściereczką do okularów. Pamiętaj też, aby unikać pozostawiania ich w miejscach o wysokiej temperaturze, np. na desce rozdzielczej w samochodzie lub innym miejscu, które może im zaszkodzić.


ETUI SKÓRZANE NA OKULARY PAOLO PERUZZI T-83-GR ZIELONE

 

ETUI NA OKULARY PIÓRNIK PAOLO PERUZZI T-82-DB GRANATOWE


Podsumowanie


Okulary przeciwsłoneczne niezmiennie pozostają niezastąpionym elementem garderoby każdej osoby. Stanowią zatem nie tylko modny akcent do całej stylizacji, ale przede wszystkim służą ochronie naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV i innymi zagrożeniami. Pamiętaj zatem, że zdrowie oczu jest bezcenne, a odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne są w tym kontekście nieocenione.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

pixel