Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać idealną walizkę na wakacje?

2018-06-26
Jak wybrać idealną walizkę na wakacje?
Wszyscy kochamy wakacje, ale nie wszyscy lubimy się pakować. Kompletowanie bagażu często kojarzy nam się z rozterkami, co ze sobą zabrać, albo niestety z upychaniem rzeczy na siłę. Nie musicie się  jednak martwić, są na to sposoby. Warto jest sporządzić listę i spisać rzeczy, które będą nam potrzebne. W kompletowaniu wakacyjnego bagażu może pomóc również rolowanie ubrań, dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca i będziemy mogli zabrać więcej niezbędnych rzeczy. Kwestią kluczową jest jednak wybór odpowiedniej walizki. To teraz gorący temat, bo w sklepach aż roi się od różnych propozycji. Jak umilić sobie pakowanie i wybrać odpowiedni bagaż? Oto kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę?

Jak cię widzą: wygląd i materiał  

Najlepiej wybrać bagaż odpowiedni do warunków i miejsca, do którego się udajemy. Torby materiałowe są zdecydowanie bardziej elastyczne, dzięki czemu można zapakować do nich więcej rzeczy. Pomieszczą także przedmioty niewymiarowe. Zaletą walizek z twardego tworzywa jest to, że są dużo bardziej odporne i skuteczniej chronią zawartość, zwłaszcza na lotnisku, gdzie walizka narażona jest na uderzenia i wstrząsy. Dlatego warto wybierać torby materiałowe, jeśli wybieramy się w podróż samochodem i nie musimy zabierać ze sobą drogocennych, łatwych do uszkodzenia rzeczy. Jeśli jednak planujemy dłuższą podróż, zwłaszcza samolotem, zdecydowanie lepiej wybierać walizki twarde. Wygląd nie stanowi dziś problemu, możemy przebierać w różnych wariantach kolorystycznych. Wybór innego, miej popularnego koloru walizki, sprawi, że nasz bagaż będzie się wyróżniał i nie pomylimy go z walizką kogoś innego. 
 
Mocne argumenty: stelaż, uchwyty, kółka  
 
Wybierając odpowiedni bagaż warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego została wykonana walizka, ale również na ważne detale takie jak stelaż, uchwyty czy kółka. Te elementy nie tylko powinny być ładne, ale przede wszystkim mocne, dobrze wyprofilowane i stabilne. Dużym atutem walizki będą trwałe kółka. Bezpieczniej jest wybrać taką, które ma aż cztery. Dzięki temu będzie bardziej zwrotna i łatwiej się będzie z nią przemieszczać.

Waga ma znaczenie  

Kiedy znajdziecie już swoją wymarzoną walizkę, zwróćcie uwagę na to, ile waży. Lekka walizka daje duży komfort i więcej możliwości. Przede wszystkim w razie potrzeby można do spakować więcej rzeczy i trudniej będzie przekroczyć wskazane przez linie lotnicze limity. Z całą pewnością będzie też ją łatwiej przemieszczać, co w podróży będzie miało duże znaczenie.

Jakość i cena idą w parze  

Rozpiętość cenowa dostępnych na rynku walizek jest bardzo duża. Wybierając odpowiedni bagaż, warto zwrócić uwagę na to, jaka jest relacja jakości do ceny. Z całą pewnością ma ona nam służyć przez kilka sezonów i być trwała. Oferta jest jednak teraz tak szeroka, że walizka wcale nie musi kosztować majątek.

Idealną walizkę na wakacje znajdziesz w naszym sklepie: www.skorzana.com

Udanych wakacji!
pixel