Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zaopatrz się w okulary przeciwsłoneczne i chroń oczy!

2022-06-27
Zaopatrz się w okulary przeciwsłoneczne i chroń oczy!

Zaopatrz się w okulary przeciwsłoneczne i chroń oczy!

Okulary słoneczne zazwyczaj kojarzą się z latem, upalnym dniem i świecącym słońcem. Jednak należy pamiętać, że przez cały rok jesteśmy wystawieni na słońce i szkodliwe promieniowanie UV. Dlaczego każdy powinien posiadać okulary przeciwsłoneczne i nosić je nawet zimą, gdy temperatura jest niższa niż zero?

Okulary przede wszystkim pełnią wiodącą funkcję ochronną dla zdrowia naszych oczu, dodatkowo zapewniając komfort podczas codziennego użytkowania — nawet zimą! Pomimo spadającej temperatury wciąż jesteśmy narażeni na promieniowanie UVA i UVB. Przez padające pod niższym kątem promienie słońca są dla nas zdecydowanie bardziej rażące i widne. Co więcej, przez nie na naszej skórze mogą pojawić się liczne przebarwienia.
Typy światła UV

Światło UV dzielimy na te, które najbardziej nam szkodzi — czyli UVA, to ono jest odpowiedzialne za zmiany w skórze poprzez docieranie do jej głębokich warstw.
Następnie mamy UVB, które wyznacza 5 % promieniowania. Jest odpowiedzialne za niejednokrotne oparzenia skórne i powstająca opaleniznę. Ostatnim rodzajem jest światło UVC — tutaj część promieniowania zostaje zatrzymana przez ziemską warstwę ozonową.
Promieniowanie ultrafioletowe w nadmiernych ilościach bardzo szkodzi naszemu organizmowi, często wywołuje przebarwienia, pigmentacje, fotodermatozy, poparzenia słoneczne oraz zmiany przednowotworowe i nowotwory.

Jakie okulary najlepiej wybrać?

Jak już wiecie, noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem jest bardzo ważne, jednak często znajdziecie przy nich różne oznaczenia dotyczące ich specyfikacji — na które się zdecydować? Warto wybrać takie z oznaczeniem UV400, gdyż ten rodzaj filtra pochłania 100% promieni UVA oraz UVB. Należy kupować okulary w sprawdzonych sklepach, gdyż nie każdy model będzie posiadał ten filtr i tym samym nie będzie skuteczny w ochronie oczu.

 

Rovicky okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne ochrona UV komplet

 

Filtr polaryzacyjny

Taki filtr pozwala na maksymalne ograniczenie wszelkich odblasków powstających przykładowo podczas deszczu jak i po nim, a także przy bardzo słonecznej pogodzie. Jego zadaniem jest blokowanie wpadającego rozproszonego światła. Co ważne, główną zaletą okularów z filtrem polaryzacyjnym jest wzrost natężenia kolorów i ostrości samego widzenia, barwy są żywsze i bardziej wyraziste — tym samym, filtr odpowiada za bardzo duży komfort widzenia i użytkowania.

Co ważne, dzięki okularom przeciwsłonecznym nie razi nas słońce, mamy większą widoczność podczas codziennych czynności, spacerów, czy prowadzeniu samochodu — a tu należy pamiętać, że dobra widoczność jest bardzo istotna! W zależności od własnych potrzeb musimy wybrać odpowiednie dla siebie pod względem zaciemnienia. Na rynku mamy kilka opcji filtrów, między innymi 0-20% gdzie soczewka jest lekko przydymiona oraz najbardziej uniwersalne o zaciemnieniu 82-92%.

 

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne ochrona UV aviator Rovicky SG-13-6775 BLACK

 

Dodatek stylizacji

Na koniec ostatnia zaleta okularów, którą jest stylowe dopełnienie outfitu. Okulary przeciwsłoneczne nierzadko pełnią funkcję modnego dodatku, który świetnie wygląda w większości stylizacjach. W ofercie sklepu znajdziecie duży wybór oprawek, kształtów oraz kolorów. Dodatkowo na naszej stronie możecie zakupić je w różnych wariantach zabarwiania soczewek.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel