Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Z czym łączyć kolor ecru?

2020-08-24
Z czym łączyć kolor ecru?
Nieco ciemniejszy od klasycznej bieli, ale jaśniejszy od beżu – kolor ecru, bo o nim mowa, dla wielu osób jest na tyle problemowym, że nie gości w ich stylizacjach zbyt często. A szkoda, bo możliwości jego wykorzystania jest wiele – od eleganckich outfitów na wyjątkowe okazje, po codzienne zestawy zakładane na spacer lub po zakupy. Z czym łączyć kolor ecru? Podpowiadamy!

W parze z szarością lub granatem

Odcień ecru jest znacznie łagodniejszy w odbiorze, niż biel. To oznacza, że w połączeniu z innymi kolorami tworzy mniejsze kontrast, co sprzyja komponowaniu harmonijnych zestawów stylizacyjnych. Wykorzystaj to przy budowaniu stonowanych outfitów biurowych i wpisujących się w firmowy dress code wykluczający strój do pracy w intensywnych kolorach. Zastępując biel kolorem ecru stworzysz mniej formalny wizerunek.

Połączenie ecru i szarości to zestawienie kolorystyczne, z którego można skorzystać tworząc biurowy outfit utrzymany w stonowanych kolorach. Podczas pracy zachowasz obowiązujący Cię dress code, a wychodząc z firmy lub w drodze do niej wyróżnisz się na ulicy np. torebką lub innym dodatkiem w intensywnym kolorze.

Szukając kontrastów w stylizacjach połącz kolor ecru z granatem. Oba odcienie uznawane są za eleganckie, a w razem tworzą ponadczasowe połączenie. Delikatny i subtelny w odbiorze ecru świetnie podkreśli głębie granatu, tworząc przy tym wrażenie niebywałej klasy i luksusu.


Pasek damski skórzany Rovicky PDR-4 ecru

Stonowana elegancja

Kolor ecru sprzyja tworzeniu stonowanego, eleganckiego wizerunku. Jest ciepłym odcieniem i w taki właśnie sposób wpływa na swoje otoczenie. Jeśli więc chcesz, by odbierano Cię jako osobę o ciepłym usposobieniu, często sięgaj choćby po dodatki w kolorze ecru. Jest on odcieniem nieoczywistym, więc przy okazji nadasz swojemu wizerunkowi nieco intrygującej tajemniczości.

Dobrym połączeniem dla szlachetnego ecru będą odcienie oliwkowe. Łącząc ze sobą te dwa kolory zyskasz ciekawy kontrast i jednocześnie cały efekt pozostanie w zgaszonych tonach subtelnej elegancji. Innym połączeniem, które warto wykorzystać tworząc szykowny wizerunek, jest zestawienie koloru ecru z butelkową zielenią. W pierwszym przypadku uzyskasz lekki, harmonijny i spokojny efekt sprzyjający relaksowi, co przyda się podczas ciężkiego dnia w pracy.

Innym, ale równie eleganckim i szykownym połączeniem kolorystycznym będzie zestawienie ecru z morskim odcieniem niebieskiego. Stylizacją zbudowaną z tych kolorów pokażesz się, jako osoba podążająca za modowymi nowinkami. W ostatnim czasie to zestawienie wpisuje się bowiem w modowe trendy.


Pasek damski skórzany Rovciky PDR-1 ecru

Duet doskonały - ecru w parze z bielą

Niewielki dodatek, np. pasek w kolorze ecru świetnie nadaje się do przełamania surowej bieli stylizacji. Łącząc ze sobą oba kolory zyskujesz niebanalną elegancję. Dodaj sobie szyku sięgając po mocny akcent kolorystyczny, by przełamać monotonię całego outfitu. Może to być np. torebka w ciemnym odcieniu. Przy takim zestawieniu warto sięgnąć po srebrną biżuterię, która doda stylizacji wyjątkowego charakteru.

Ecru z bielą to połączenie, w którym dobrze poczuje się niemal każdy typ osobowości. Swoje indywidualne cechy podkreślaj dodatkami.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel