Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Walizka, plecak, a może torba podróżna? Zobacz, w co spakować się na wyjazd na majówkę

2019-04-08
Walizka, plecak, a może torba podróżna? Zobacz, w co spakować się na wyjazd na majówkę
Maj to jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku. Cieszymy się już słońcem, które przyjemnie ogrzewa po mroźnych, zimowych miesiącach. Wokół wszystko się zieleni i świat pięknieje z dnia na dzień. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym miesiącu rozpoczynamy wyjazdy na wycieczki, organizujemy grille czy spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu. Sprzyja też temu długi weekend majowy. Jednak zanim oddamy się beztroskiemu odpoczynkowi na łonie natury, musimy w coś się spakować. Co wybrać – walizkę, plecak, a może torbę podróżną? Każda z tych opcji na plusy i minusy, które omawiamy poniżej.

Walizka na wyjazd na majówkę

Walizka będzie idealnym wyborem na wyjazdy do rodziny bądź znajomych, gdzie zabieramy dużo rzecz, które sporo ważą i nie chcemy ich nosić w kilku mniejszych torbach. Walizki wyposażone są zwykle w kółeczka, a więc transport zapakowanego w nią bagażu będzie łatwiejszy. Niewątpliwą zaletą walizki jest także to, że jest ona usztywniana, a więc dobrze ochroni wszystko, co się w niej znajduje. Jest to też najlepszy wybór na bagaż podręczny podczas podróży samolotem. Dobrze jest mieć do wyboru różne rozmiary walizek i w zależności od potrzeb pakować się do mniejszej lub większej. Jeżeli jednak wybieramy się w podróż do innego kraju, to warto wcześniej zapoznać się z opiniami innych osób, które wybierały się w to miejsce i zadecydować na tej podstawie, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Czasem linie lotnicze mają specyficzne ograniczenia co do wielkości lub wagi bagażu lub lokalna infrastruktura jest na takim poziomie, że ciągnięcie walizki z kółeczkami jest prawdziwą udręką.
 
ZESTAW WALIZEK PODRÓŻNYCH NA KÓŁKACH SOLIER STL402 ABS BORDOWY
DUŻA WALIZKA PODRÓŻNA NA KÓŁKACH SOLIER STL310 L ABS CZERWONA
Zestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyZestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyZestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyZestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyZestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyZestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyZestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL2011 ABS granatowyDuża walizka podróżna na kółkach SOLIER STL2011 L ABS granatowaŚrednia walizka podróżna na kółkach SOLIER STL2011 M ABS granatowaMała walizka podróżna na kółkach (bagaż podręczny) SOLIER STL2011 ABS granatowa             POPRZEDNI WRÓĆ DO LISTY NASTĘPNY  ZESTAW WALIZEK PODRÓŻNYCH NA KÓŁKACH SOLIER STL2011 ABS GRANATOWY

Plecak na majówkową wyprawę

Plecak to najlepszy pomysł, jeżeli wybieramy się na pieszą wędrówkę w góry czy zwiedzanie miasta. Jest to jednak opcja dla osób, które nie muszą zabierać ze sobą mnóstwa ubrań i innych przedmiotów. Trzeba więc spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które zmieszczą się w jednym plecaku, gdyż pakowanie się do kilku plecaków nie ma sensu. Będzie to bardzo niewygodne. Jeżeli musimy spakować sporo rzeczy, a wybieramy się w góry, to lepiej zabrać z sobą walizkę i do niej wpakować pusty plecak, z którego będziemy korzystać, gdy walizkę zostawimy już w hotelu.

WODOODPORNY PLECAK MĘSKI SOLIER SV01 BRĄZOWY

WODOODPORNY PLECAK MĘSKI SOLIER SV01 GRANATOWY

Torba podróżna na wycieczkę podczas majówki

Torba podróżna pomieści więcej rzeczy niż plecak, ale cały ciężar bagażu musimy nosić w rękach lub przerzucony przez ramię. Z tego powodu najlepiej sprawdzi się podczas wycieczki, gdzie nie będziemy musieli jej zbyt długo nosić. Zwykle torby podróżne nie mają utwardzanych ścianek, a więc przybierają kształt pod wpływem zawartości. Słabiej chronią, więc znajdującą się w niej zawartość przed uszkodzeniami.
SKÓRZANA TORBA MĘSKA PODRÓŻNA BRODRENE R20 GRAFITOWA
SKÓRZANA TORBA PODRÓŻNA UNISEX BRĄZOWA DAAG JAZZY RISK UP 160
https://www.skorzana.com/product-pol-15124-Sportowa-torba-weekendowa-meska-Solier-ciemnobrazowa.html

Zarówno walizka, plecak, jak i torba podróżna mają wady i zalety. Każde z akcesorium lepiej sprawdzi się podczas jednego rodzaju wyjazdów, zaś podczas innego gorzej. Jednak nawet jeśli spotykamy się z opiniami, że jedna z opcji jest najlepsza na daną okazję, a my mamy swoją ukochaną walizkę, plecak lub torbę podróżną, bez której nie wyobrażamy sobie żadnego wyjazdu, to nie warto z niej rezygnować.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel