Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trendy na sezon jesień-zima 2015

2015-10-13

Tegoroczne chłody przyniosą ze sobą odważne wzory. Modna będzie znowu panterka oraz wszelkie połączenia czerni, brązów, złota i pomarańczy. Nie trzeba będzie jednak od razu przebierać się za tygrysa ? trendy tego roku stawiają na odważne wzornictwo, ale w stonowanej odsłonie. Wystarczy zatem wyrazistość w dodatkach ? stylowa torebka z odważnym wzorem na froncie będzie wystarczającym dowodem na to, że jesteśmy w zgodzie z obowiązującą modą. 

 

 

Oczywiście królować będą też nieśmiertelne i wiecznie uniwersalne czernie i biele. Szczególnie dobrze widziane będzie kontrastowe łączenie ich w jedną całość. Ten trend nie jest nowy ? zaletę kontrastów dostrzeżono już jakiś czas temu i trend ten okazał się tak doskonały, że od dłuższego czasu nie znika z wybiegów domów mody. Tak jak w przypadku panterki, również w tym wypadku stawiać będziemy na stonowany umiar. Dodatki w modnych wzorach i połączeniach barw będą w głównej mierze odpowiadać za modny wymiar całej stylizacji. A zatem na jesień i zimę 2015 warto zaopatrzyć się w kontrastowe połączenia bieli i czerni w formie butów, biżuterii lub torebki.

 

 

Jeżeli już jesteśmy przy kontrastach ? zima kojarzy się z chłodem, zimnymi barwami i pastelami. Ale w tym sezonie tak nie będzie. Projektanci rozpalą jesień oraz zimę gorącą czerwienią. Szczególnie rekomendowana jest ona do czarnych stylizacji oraz kompletów w kolorze brązu. Barwy ziemi oraz ciemne tony dość ponuro wyglądają w jesiennej mgle czy podczas zimowych roztopów. Dodatki w kolorze żywej, ognistej czerwieni zmienią to diametralnie. 

 

 

Jeżeli jednak ktoś nie przepada za ognistymi barwami, to projektanci polecają by w chłodniejszym sezonie nie bać się pastelowego różu oraz ametystu. Jeszcze do niedawna te kolory kojarzyły się z dziewczęcymi, niepoważnymi stylizacjami, ale szybko okazało się, że jest to bardzo niedoceniana kolorystyka. Aktualnie róż oraz bardzo delikatne odcienie ametystów zaczynają z wielką pompą wchodzić do codziennego użytku na koszulach, sukienkach a nawet płaszczach i kurtach. W dziedzinie dodatków ten kolor już latem był mocno rozchwytywany i tak pozostanie przez kolejne miesiące. Pastelowe róże i fiolety będą pojawiać się wiec często na paskach, portfelach, torebkach  czy nawet futerałach na tablety i telefony. 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015
pixel