Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Torebki o retro kształcie na wiosnę 2018

2018-04-02
Chociaż projektanci mody dość często szukają inspiracji w przeszłości, wiosna 2018 jest pod tym względem prawdziwym szaleństwem! Torebki stylizowane na modele sprzed kilku, kilkunastu lat widać nie tylko na wybiegach, lecz również – a może przede wszystkim – na ulicach polskich miast. Jakie są najpopularniejsze torebki retro i jak nosić je w nadchodzącym sezonie? Już podpowiadamy!

Retro torebki – kuferek na wiosnę

Tej wiosny prym wśród torebek retro zdecydowanie wiodą kuferki. Co ciekawe, łatwo znaleźć taki model o większych gabarytach, co zdecydowanie zwiększa ich funkcjonalność. W kuferkach zakochają się zwłaszcza miłośniczki eleganckich, lecz uroczych stylizacji – kobiety, które lubią wyglądać szykownie i kobieco. Ich zakup powinny rozważyć również panie często noszące przy sobie laptopa lub inne cenne rzeczy – kuferki wyróżniają się twardymi, wzmacnianymi ściankami, więc przechowywane w nich skarby są bezpieczne.TOREBKA DAMSKA KUFEREK SZARY FLORA & CO TE1766

TOREBKA DAMSKA KUFEREK BEŻOWA TE1767

Torebki w stylu retro – modne listonoszki

Odrębny akapit zdecydowanie należy się listonoszkom, które już w zeszłym sezonie zaczęły robić furorę. Nazwa jasno wskazuje na źródło inspiracji, jednak rozmiary współczesnych torebek listonosza zostały znacznie zredukowane i dzisiaj pozwalają zaliczyć je do kategorii małych toreb. Najbardziej pasuje do nich kolor wielbłądzi oraz wszelkie jasne, ciepłe odcienie brązu chociaż listonoszki można spotkać również czarne i czerwone. Zazwyczaj charakteryzuje je okrągły dół, jednak niektórym modelom nadaje się kwadratowy lub podłużny, owalny kształt. Wspólna dla wszystkich jest klapa, długi pasek oraz funkcjonalność – wiele takich torebek ma po kilka kieszeni i są zdecydowanie bardziej pojemne, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

https://www.skorzana.com/product-pol-2288-Torebka-skorzana-damska-listonoszka-DAN-A-T81-koniakowa.html

TOREBKA SKÓRZANA DAMSKA LISTONOSZKA DAN-A T11 CAMEL
Pikowane torebki – moda w stylu retro

Do uroczych i kobiecych torebek retro zaliczyć możemy także modele o pikowanej powierzchni. Ten niezwykle modny kilkanaście lat temu trend powraca dzisiaj z niezwykłą mocą i konsekwentnie opanowuje kolejne dziedziny mody. Pikowane modele warto wybierać jaśniejsze, aby ich charakterystyczna faktura była dobrze widoczna.
LISTONOSZKA DAMSKA FELICE AURORA A10 KREMOWA PIKOWANA


Retro kopertówki na pasku

Ciekawy trend zaobserwowaliśmy wśród kopertówek na pasku. Chociaż ten typ torebek nigdy nie wyszedł z mody, niektóre z dzisiejszych modeli znacząco różnią się od pozostałych i posiadają elementy charakterystyczne dla minionych dekad. Dobrym przykładem takiego zabiegu jest kopertówka z dużą, wyraźnie widoczną klapą – w ostatnich latach zamknięcia małych torebek były raczej ukrywane i utrzymywaliśmy je w minimalistycznym stylu, dlatego ten model tak bardzo się wyróżnia. Podobnie prezentuje się egzemplarz z dużym, kwadratowym zapięciem, które ze względu na swój rozmiar pełni też już funkcję ozdoby – jest to rozwiązanie typowe dla torebek sprzed lat.

TOREBKA SKÓRZANA DAMSKA KOPERTÓWKA GRANATOWA DAN-A T370
 Torebki z frędzlami na wiosnę 2018

Obecność frędzli w naszym zestawieniu torebek retro nie powinna nikogo dziwić. Są one modne już od kilku sezonów, i raczej nie grozi im deklasacja. Szczególnie ciekawy jest fakt, że modele ozdobione frędzlami mogą nosić miłośniczki dwóch zupełnie innych stylistyk – amatorki stylu boho i entuzjastki rockandrollowych kreacji. Zakup takiej torby jest świetną inwestycją, bowiem wszystko wskazuje, że w najbliższych sezonach będą one wciąż bardzo popularne.

WŁOSKA TOREBKA SKÓRZANA Z FRĘDZLAMI CZERWONA MADE IN ITALY SPALLA 228

LISTONOSZKA SKÓRZANA Z FRĘDZLAMI POSTINO 186 CIEMNOZIELONA
 
Wiosenna i letnia aura zdecydowanie sprzyja zabawom z różnymi trendami. Modowe eksperymenty to świetna droga dla osób, które nie chcą wzorować się wyłącznie na gorących, współczesnych trendach. Retro inspiracji najlepiej szukać na zdjęciach mam lub babć lub w ich szafach.
pixel