Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Torebka dla młodej mamy na codzienne spacery z dzieckiem

2018-05-14
Od momentu zajścia w ciążę, w życiu kobiety zmienia się bardzo wiele. Troska o nienarodzone dziecko objawia się większą dbałością o dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Zmienia się także garderoba, co wynika z ciągłej zmiany rozmiaru na większy (jest to chyba jedyny okres w życiu kobiety, kiedy większy rozmiar wywołuje uśmiech na twarzy). Podczas pierwszej ciąży wierzymy, że po narodzinach dziecka, znów sięgniemy do garderoby po ulubione rzeczy. O ile w przypadku ubrań, będzie to możliwe po odzyskaniu figury, to już w wielu przypadkach może okazać się, że ulubiona torebka, kompletnie się nie sprawdzi, a już w szczególności, jeśli jesteśmy fankami malutkich torebeczek.

Na spacer z dzieckiem — duża torba zamiast dwóch małych

Malutkie torebeczki zostawmy na wieczorne wyjścia z mężem lub spotkania z przyjaciółmi. Małe rozmiary torebki spowodują, że koniecznie będzie noszenie dwóch torebek — jednej dla siebie, drugiej na rzeczy dziecka, a będzie to niezbyt wygodne. Na spacer z maluszkiem musimy zaopatrzyć się w dużą pojemną torbę. Możemy wybrać coś z typowego asortymentu dla młodych mam, albo po prostu torebkę w większym rozmiarze. Będzie to konieczność, gdyż prócz rzeczy, które mamy przy sobie na co dzień, konieczne będzie także znalezienie miejsca na rzeczy dziecka: butelkę, pieluszki, zabawki, ubrania na zmianę. Potem, gdy dziecko będzie już starsze, na spacerze będzie znajdować magiczny kamień czy niezwykły patyk, które koniecznie będzie chciało zabrać ze sobą do domu. Dobrze więc, aby w torebce znalazło się miejsce także na takie skarby.


Torebka damska skórzana DAN-A T297 czarna
 

Dwie komory pomogą utrzymać porządek

Poszukując idealnej torebki, młode mamy powinny także zwrócić uwagę na to, aby torba zawierała więcej niż jedną komorę. Przy czym dwie, to absolutne minimum, a każda kolejna to wielki plus dla torebki. Jeżeli torebka ma dwie komory, to w jednej możemy nosić swoje rzeczy: portfel, telefon czy szminkę, a w drugiej te potrzebne maluszkowi. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać porządek, a w razie potrzeby szybko odszukamy potrzebną rzecz i nie będziemy musiały nerwowo wykładać połowy rzeczy na ladę przy kasie by wygrzebać spod stosu pieluszek, chrupek i zabawek, portfel.

Torebka damska kuferek TE1819 różowa

Dbałość o szczegóły

Aby torebka na codzienne spacery z dzieckiem była praktyczna, nie wystarczy, aby była duża i miała kilka komór. W takiej torebce znajdzie się wiele rzeczy, a co za tym idzie będzie ona dość ciężka, więc przed zakupem należy upewnić się, że dołączony do niej pasek jest solidny i nie zacznie się rozrywać po kilku spacerach. Musi być on również tak wykonany, aby noszenie ciężkiej torby nie kończyło się obtarciami i bólem. Należy zwrócić również uwagę na to, aby wybrana torba, była wykonana z materiałów wysokiej jakości, z których łatwo usuniemy plamy i wszelkiego rodzaju zabrudzenia, o które przy maluszku nie jest trudno. Należy sprawdzić także, czy zamek w torebce jest solidny, ale zarazem łatwo daje się rozpiąć.

Mama to nadal kobieta, która ma swój styl

Torebka, z którą będziemy wychodzić z dzieckiem musi być praktyczna i solidna. Jednak, mimo że zostajemy matkami, nie przestajemy być kobietami i wybierając torebkę na spacery z dzieckiem, wybierajmy taki model, który się nam podoba i pasuje do naszego stylu.
pixel