Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Torebka a bagaż podręczny w samolocie - co warto wiedzieć

2019-09-02
Torebka a bagaż podręczny w samolocie - co warto wiedzieć
Bagaż dopięty na ostatni guzik, dokładnie zważony i zmierzony. Trzeba jeszcze tylko kilka niezbędnych rzeczy wrzucić do torebki i można się udać na lotnisko. A tam ogromne zaskoczenie — torebka damska to też bagaż podręczny! Prócz dodatkowych nerwów może to również słono kosztować. Zamiast płacić za dodatkowy bagaż, lepiej sprawić sobie jakąś przyjemność podczas wyjazdu.

Przed wylotem przeczytaj regulamin linii lotniczych

Wymagania przewoźników co do wielkości bagażu oraz tego, jak traktowana jest damska torebka w samolocie, różnią się między sobą. Aby uniknąć ogromnych opłat za nadbagaż, przed wylotem przeczytaj regulamin linii lotniczych, którymi polecisz. Nie sugeruj się tym, że już kiedyś latałaś z danym przewoźnikiem lub informacjami wyczytanymi na forach w Internecie. Od czasu Twojej ostatniej podróży bądź wpisu zamieszczonego w Internecie wytyczne przewoźnika mogły się zmienić.

Podejście tańszych i droższych przewoźników do torebek damskich

Najczęściej tanie linie lotnicze traktują damską torebkę jak część bagażu podręcznego. Dlatego musi się ona zmieścić do walizki. Taryfy ulgowej nie stosuje się też do laptopów i podlegają one dokładnie tej samej zasadzie. Natomiast nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku linii rejsowych. Tutaj prócz bagażu podręcznego na pokład samolotu możemy także wnieść damską torebkę lub torbę z laptopem. Niestety zwykle ich wymiary także są dokładnie określone i w zależności od przewoźnika różnią się między sobą.

Torebka wliczana do bagażu podręcznego — jaką wybrać?

Najlepiej, aby torebka, którą trzeba będzie w razie potrzeby wrzucić do walizki podręcznej, była jak najlżejsza. Każdy dodatkowy, zbędny ciężar nie jest mile widziany na pokładzie samolotu. Zamiast ulubionej, ale nieco ciężkiej torebki lepiej zabrać coś lżejszego. Także wszelkie usztywniane modele nie będą zbyt dobrym pomysłem, gdyż trudniej będzie je zmieścić w walizce. Oczywiście najlepszym wyjściem byłaby mała, miękka listonoszka, która zmieściłaby się idealnie do bagażu, a potem byłaby wystarczająca podczas zwiedzania docelowego miejsca podróży. Jeżeli jednak podróżujesz z małymi dziećmi lub po prostu na miejscu czułabyś się niekomfortowo z małą torebką, to wybierz większy model, ale zwróć uwagę na jego wagę i to, czy łatwo będzie go wpakować do walizki. Dobrym rozwiązaniem są miękkie torebki worki.

TOREBKA SKÓRZANA DAMSKA LISTONOSZKA DAN-A T155 CZARNA

Torebka, którą dodatkowo możesz wnieść na pokład samolotu — na co zwrócić uwagę?

Jeżeli przewoźnik, z którym wybierasz się w podróż, dopuszcza możliwość zabrania na pokład damskiej torebki, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jej rozmiary. Każda linia lotnicza podchodzi do tej kwestii nieco inaczej. Warto więc zmierzyć swoją torebkę przed wylotem albo zaopatrzyć się w taką, która będzie odpowiednia. Niektórzy przewoźnicy pozwalają na wniesienie torebki o dowolnych rozmiarach - oczywiście w granicach rozsądku - przy czym ustalają maksymalną wagę, jaką może mieć torebka wraz z walizką podręczną. Wtedy również, jak w przypadku torebek chowanych do walizki, duże znaczenie ma jej waga.

Shopper Bag - torebka damska grafitowaTOREBKA SKÓRZANA DAMSKA KUFEREK ŁÓDKA DAN-A T408 CZARNA

Aby uniknąć kosztownych dopłat, wystarczy przed wylotem dobrze zapoznać się z wymaganiami linii lotniczych, którymi będziemy podróżować. Należy dostosować swój bagaż oraz torebkę do nich, oszczędzając tym samym nerwy i pieniądze podczas podróży.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel