Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna - którą wybrać?

2020-02-24
Skóra naturalna czy skóra ekologiczna - którą wybrać?
Wiele kobiet przed zakupem nowej torebki lub dodatków staje przed dylematem, po jaką skórę sięgnąć: naturalną, czy ekologiczną. O ile wybór fasonu i przedziału cenowego, w jakim zmieścić się ma nowy zakup nie sprawiają większych problemów przy wyborze, o tyle materiał z jakiego wykonana ma być torebka może okazać kryterium trudnym do określenia. Rozwiewamy wątpliwości i pomagamy podjąć decyzję.

Skóra naturalna wyznacznikiem luksusu

Wiele osób akcesoria ze skóry naturalnej kojarzą z luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Sprzyja temu trwałość, jaką charakteryzują się wyroby galanteryjne wykonane z wysokiej jakości materiału i cena, którą trzeba za nie zapłacić. Odpowiednio pielęgnowane i konserwowane będą służyły właścicielowi przez wiele lat i nie stracą nic ze swojego estetycznego wyglądu. Z czasem nabiorą szlachetności, co doda im uroku.

Akcesoria skórzane zawsze wygląda elegancko. Można połączyć ją z niemal każdą stylizacją, dodając tym kreacji szykownego, niecodziennego charakteru. Trudno ulega uszkodzeniom, więc często można sięgać po ten dodatek tworząc kolejne outfity. Jest to więc inwestycja, którą warto przemyśleć i uwzględnić choćby w dalszej perspektywie wydatków. Każda odłożona na ten cel złotówka może okazać się warta poświęceń, jeśli doceniasz wysoką jakość produktów idącą w parze z estetycznym wyglądem.

SKÓRZANA LISTONOSZKA DAMSKA KÓŁKO LAUREN FL17 BORDOWA

Portfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwonyPortfel skórzany damski KRENIG Scarlet 13091 czerwony             PORTFEL SKÓRZANY DAMSKI KRENIG SCARLET 13091 CZERWONY

Skóra ekologiczna dla miłośników zwierząt

Pomimo wszystkich posiadanych zalet, nawet najlepsza torebka ze skóry naturalnej nie zyska uznania w oczach miłośników i obrońców zwierząt. Z myślą o nich producenci oferują akcesoria wykonane z tzw. eko skóry – skóry ekologicznej, która potrafi być niemal identyczna, jak jej naturalny odpowiednik. Dobrej jakości materiał jest nie do odróżnienia, więc z powodzeniem może być wykorzystywany również w tworzeniu eleganckich i szykownych dodatków.
Na korzyść skóry ekologicznej bez wątpienia przemawia koszt zakupu wykonanych z niej toreb i innych dodatków. Są one dostępne dla większości osób bez zbytniego obciążania domowych budżetów. Jest też mniej wymagająca, niż skóra naturalna. Jedną z właściwości wersji ekologicznej jest jej odporność na wilgoć, dzięki czemu nie wymaga ona konserwacji.
KOPERTÓWKA DAMSKA FELICE F13B CZARNA

STYLOWY PORTFEL DAMSKI MILANO DESIGN RÓŻOWY

Skóra naturalna i ekologiczna – Jak o nie dbać?

O ile skóra ekologiczna nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, o tyle dla tej naturalnej trzeba poświęcić nieco czasu. Przede wszystkim wymaga ona odpowiedniej impregnacji, czyli zabiegu chroniącego ją przed wilgocią i zabrudzeniami. Warto pamiętać o nim szczególnie w przypadku torebek ze skóry naturalnej w jasnych odcieniach. Pod wpływem wilgoci mogą one nierównomiernie zmieniać kolor i tracić swój estetyczny wygląd.

Decydując się na torebkę ze skóry naturalnej trzeba mieć na uwadze, że do jej czyszczenia potrzebne będą specjalne środki usuwające zabrudzenia, a po każdym takim zabiegu skórę należy odpowiednio zakonserwować. Wersję ekologiczną wystarczy natomiast przetrzeć zwilżoną ściereczką.

Zastanawiając się więc nad dylematem wyboru pomiędzy skórą naturalną, a skórą ekologiczną warto wziąć pod uwagę czas, jaki trzeba później poświęcić zakupionym akcesoriom. W codziennej gonitwie za obowiązkami i ściganiu się ze wskazówkami zegara lepszym wyborem będzie mniej wymagająca skóra ekologiczna.

TOREBKA DAMSKA WOREK SHOPPER MILTON ML02 GRANATOWA
PLECAK SKÓRZANY DAMSKI DAN-A T65A CZERWONY
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

pixel