Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skóra ekologiczna – dlaczego warto po nią sięgać?

2015-09-10

Czym jest naprawdę skóra ekologiczna?

Pod pojęciem tym kryje się sztuczny materiał, który wykonany jest tak, aby do złudzenia przypominał naturalną skórę. Dobre imitacje nawet z bardzo niewielkiej odległości trudne są do odróżnienia. Sztuczna skóra spotykana jest na rynku również pod pojęciami takimi, jak ekoskóra, derma, skaj oraz dermatoid. Za najlepszą imitację skóry naturalnej uważa się obecnie alcantarę, który skórę naturalną przypomina nie tylko wyglądem ? jest bardzo miękki w dotyku, delikatny, nie ściera się, a utrzymanie go w czystości nie nastręcza większych problemów.

Do wyprodukowania ekoskóry używa się poliestru, który pokryty jest polichlorkiem winylu. W przypadku alcantary mikrowłókna poliestrowe splecione zostają z poliuretanem.

 

Cena ? zaleta trudna do przeoczenia

Skóra naturalna jest droga. Wiele kobiet rezygnuje z kupna butów czy torebki ze skóry naturalnej nie ze względów światopoglądowych, ale dlatego, że zwyczajnie ich na takie zakupy nie stać. Dobrze wykonana skóra ekologiczna nie tylko prezentuje się doskonale, ale  kosztuje o wiele mniej. Oczywiście modele cechujące się doskonałą jakością również nie będą tanie, ale nawet najdroższa torebka ze sztucznej skóry nie dorówna ceną tej wykonanej z węża czy krokodyla.

 

Długa trwałość ? kolejny plus

Skóra ekologiczna cechuje się również długą trwałością. Nawet po wieloletnim użytkowaniu wykonana z niej torebka, buty czy rękawiczki będą prezentowały się bardzo dobrze. O ile oczywiście pamiętać będziemy o odpowiedniej konserwacji. Skórę sztuczną należy regularnie przecierać, aby usunąć zgromadzony na jej powierzchni kurz. Plusem jest tutaj fakt, że osadzona się on jedynie na powierzchni, a nie wnika w mikropory, które gołym okiem nie są widoczne. Ekoskóra nie wymaga przy tym stosowania żadnych specjalistycznych środków czyszczących, co istotnie obniża koszta jej użytkowania. 

 

 

Brak niepożądanych zapachów ? zaleta, której nie da się przecenić

Skóra ekologiczna nie wchłania zapachów, co ma miejsce w przypadku skóry naturalnej. Każda torebka wykonana ze skóry zwierzęcia będzie intensywnie pachniała po pobycie w restauracji czy barze. Takie wrażenia zapachowe z całą pewnością dalekie są od przyjemnych i pożądanych. 

 

Zalet całe mnóstwo

Jak widać, skóra ekologiczna ma cały szereg zalet. Z pewnością jest to świetna alternatywa dla skóry naturalnej, gdy akurat nie posiadamy lub nie chcemy wydać większego budżetu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel