Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przygotuj się na świąteczny wyjazd

2018-11-26
Przygotuj się na świąteczny wyjazd
Zarówno przed świętami Bożego Narodzenia, w ich trakcie, jak i po, podróżujemy dość sporo. Zwykle cała rodzina i przyjaciele nie mieszkają w pobliżu jednego miasta, a czasem musimy przygotować się na wyjazdy nawet do innego województwa czy kraju, aby móc spędzić z ukochanymi choć kilka chwil. Wyjeżdżają też ci, którzy pragną poczuć magię świąt jeżdżąc na nartach czy oddając się innym zimowym aktywnościom. Niezależnie od tego, jaki wyjazd planujemy, warto się do niego odpowiednio przygotować, aby uniknąć nerwowego pakowania na ostatnią chwilę. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą odpowiednio przygotować się do świątecznego wyjazdu.

Krótki wyjazd – w co się spakować?

Wybierając się na krótką, świąteczną wizytę u rodziny lub przyjaciół nie będziemy musieli zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy. W wielu przypadkach wystarczy pojemna torebka shopperka, która pomieści upominki oraz wszystkie niezbędne drobiazgi. Warto jednak przemyśleć wcześniej co chcemy ze sobą zabrać. Jeżeli planujemy podzielić się z rodziną przyrządzonymi przysmakami, należy wcześniej przeanalizować, jak je zapakujemy oraz czy zmieszczą się do wybranej torby bądź toreb i plecaków. Będziemy wtedy mieli czas na ewentualny zakup pojemniejszego modelu.
 

Jak spakować się na dłuższy wyjazd?

Planując dłuższy wyjazd, musimy dokładnie przemyśleć, co będzie nam potrzebne. Najlepiej rozważyć, co założymy w każdy dzień pobytu poza domem i zabrać tylko konkretne ubrania. Konieczne będą także przedmioty codziennego użytku jak szczoteczka do zębów, szczotka do włosów czy kosmetyki. Aby nie zapomnieć o niczym, najlepiej odpowiednio wcześniej przygotować listę, a przed wyjazdem pakować się i odhaczać kolejne pozycje. Oczywiście nawet pakowanie z listą warto rozpocząć odpowiednio wcześniej. Nie zapominajmy, że na taki wyjazd zabieramy też upominki dla najbliższych, a czasem także jedzenie i alkohol, potrzebować więc będziemy większej torby albo solidnej walizki.

Duża walizka podróżna na kółkach SOLIER STL2011 L ABS szampańska

Średnia walizka podróżna na kółkach SOLIER STL2011 M ABS srebrna

Świąteczny wyjazd w góry

Wyjeżdżając w góry, warto także odpowiednio wcześniej zaplanować, co chcemy zabrać i przygotować listę. Przemyślmy dokładnie jaki jest cel naszej wyprawy. Jeżeli planujemy wypad na narty, to będziemy musieli spakować sporo ciepłych ubrań, puchowe kurki, kombinezony, rękawiczki i szaliki (także na zmianę), zimowe buty itd. Pamiętajmy, że te rzeczy zajmują wiele miejsca, potrzebna więc będzie solidna walizka, która wszystko pomieści. Najwygodniej wybrać model z kółkami, który ułatwi transport bagażu. Jeżeli natomiast święta Bożego Narodzenia chcemy spędzić w górach, ale raczej zależy nam na wyjątkowym klimacie i większość czasu będziemy spędzać w wynajmowanym pokoju lub domku, grzejąc się w cieple ognia palącego się w kominku, to lista rzeczy do zabrania zdecydowanie się skróci, więc walizka będzie mogła być nieco mniejsza. Jednak i w tym wypadku należy wybrać solidny model, w którym wygodnie będziemy mogli przenosić bagaż.

Zestaw walizek podróżnych na kółkach SOLIER STL310 ABS champagne
pixel