Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

No brown in town – czyli czy brązowa galanteria jest przydatna?

2018-07-06
No brown in town – czyli czy brązowa galanteria jest przydatna?
Kolor brązowy uchodził niegdyś za mało elegancki. Angielscy gentlemani wyznawali zasadę „no brown in town”. Oznaczała ona, że w brązowej odzieży nie wypadało pokazywać się w mieście. Uprzedzenia względem koloru brązowego wywodziły się stąd, że kojarzył się z ubóstwem i wsią. Sztywne reguły związane z brązową odzieżą czy galanterią odeszły do lamusa! W większości sytuacji oficjalnych i towarzyskich można korzystać z bogatej palety brązowych odcieni.

Brązowa torebka – doskonała na spotkanie biznesowe

Kiedyś nie mieściło się w głowie, że na oficjalne spotkanie można zabrać ze sobą brązową torebkę czy założyć obuwie w tym kolorze. Obecnie elegancka aktówka w ciepłej barwie brązu będzie znakomicie prezentować się w sytuacjach biznesowych. Pamiętajmy jednak, by nie zestawiać jej z czarnym strojem. Za to kolor brązowy świetnie będzie łączył się z ciemną zielenią lub pomarańczowym. Osoby, które nie chcą dużych, przykuwających uwagę dodatków w odcieniu brązowym, mogą zdecydować się na mały dodatek w formie portmonetki lub etui tej barwy.

Damski portfel skórzany DAAG Alive P-10 vintage koniakowy w pudełku

Swobodny ubiór – koniecznie z brązowymi dodatkami

Brąz kojarzy się z naturą i spokojem. Różnorodność odcieni pozwala nam komponować fantastyczne zestawienia barwne, które dobrze łączą się z praktycznie każdym kolorem. Świetnie wyglądają jasnobrązowe torby czy paski w połączeniu z klasycznym niebieskim dżinsem. Wyjątkowo korzystnie będzie prezentować się zielona sukienka uzupełniona brązowymi dodatkami. Galanteria skórzana w odcieniach brązu jest bardziej praktyczna niż czarna. Na brązowej torebce mniej widoczne są ślady użytkowania oraz drobne otarcia. Niektóre elementy galanteryjne są wręcz wykańczane i zdobione w taki sposób, by wyglądały na używane.

 
 

Brązowa galanteria dla stylowego mężczyzny

Ponadczasowa czerń jest oczywiście bardzo elegancka, jednak ubieranie się stale w ten sam kolor może się znudzić. Wiemy już, że czas pogardy dla brązu przeminął. Nowoczesny mężczyzna może bardzo elegancko prezentować się w brązach. Warto zaryzykować i zdecydować się na brązową barwę nie tylko w przypadku odzieży, lecz także dodatków. Zasada doboru właściwego odcienia brązu względem sytuacji mówi, że im bardziej oficjalne spotkanie, tym ciemniejszy powinien być kolor. Za najbardziej elegancką uważa się barwę gorzkiej czekolady. Na swobodne spotkania można wybierać odcienie naturalnej skóry i jasne brązy. Męskie torby, w zależności od modelu, mogą prezentować się niezwykle elegancko, być stylowe i nowocześnie.

 

Kiedy należy zrezygnować z brązu?

Podczas wybierania dodatków do stroju na bardzo eleganckie przyjęcie, gdzie będą osoby o konserwatywnym podejściu do ubioru, lepiej unikajmy koloru brązowego. Black tie i white tie odnoszą się do wyjątkowo ekskluzywnych i rygorystycznych stylów doboru garderoby. Gdy zostaliśmy zaproszeni na spotkanie w takim klimacie, nasza brązowa galanteria musi pozostać w szafie i ustąpić miejsca czarnej. Wszystkie inne okazje są odpowiednie, aby pozwolić sobie na dodatki w barwie brązu.

pixel