Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nietrafiony prezent – co zrobić z chybionym podarunkiem?

2018-01-02
Otrzymaniu nietrafionego prezentu towarzyszy wiele uczuć. Jest to rzecz jasna rozczarowanie, lecz przede wszystkim obawa przed urażeniem uczuć darczyńcy. W końcu jego intencje były jak najlepsze! Zdecydowana większość osób decyduje się przyjąć podarunek z uśmiechem i w zaciszu własnego domu przemyśleć, co zrobić z taką niespodzianką. Wpierw trzeba rozstrzygnąć – czy prezent jest zupełnie nietrafiony, czy też drzemie w nim potencjał?

Torebka i portfel pod choinką – może wystarczy delikatny lifting?

Panie pod bożonarodzeniowym drzewkiem stosunkowo często znajdują wyroby ze skóry. Chociaż prezent może okazać się niezupełnie trafnym wyborem, zwykle istnieje szansa uratowania sytuacji. Miłośniczka ozdób dostała gładki portfel lub torebkę? Może przejrzeć w Internecie najnowsze trendy, zamówić modne dodatki (dżety, frędzle, futrzane zawieszki) i udać się do kaletnika. Z dużym prawdopodobieństwem uda się zrobić z nudnej torby model zgodny z najgorętszymi trendami, a z prostego portfela efektowną błyskotkę. Ratunek istnieje również dla zwolenniczek prostoty, który obdarowane zostały bogato zdobionym egzemplarzem. Tu także pomoże specjalista od wyrobów skórzanych. Część dodatków można bowiem usunąć bez szkody dla skórzanej powierzchni, a misterny haft zamaskować naszywką.

Nietrafiony prezent – co z nim zrobić, jeżeli zupełnie mija się z oczekiwaniami?

Jeśli prezent został wybrany tak nieszczęśliwie, że zupełnie nic nie da się z nim zrobić, pozostaje możliwość sprzedaży lub wymiany. W tej kwestii kobiety są doskonale zorganizowane! Portale społecznościowe pełne są grup pań, które chętnie odkupią chybiony podarunek, lub dokonają zamiany. W styczniu również serwisy aukcyjne aż kipią od ogłoszeń zaczynających się słowami: „nietrafiony prezent”. Pozostaje tylko znaleźć kupca i… wymyślić dobrą wymówkę, jeśli autor prezentu spyta, jak się on sprawuje.

Skóra naturalna czy sztuczna – którą lepiej wybrać na prezent?

Ważna wskazówka dla osób pragnących podarować najbliższym akcesoria ze skóry – zdecydowanie bezpiecznej wybrać tę naturalną. Pomijając jest ekskluzywny wygląd, większą trwałość czy odporność na przetarcia, to właśnie naturalna skóra dużo lepiej zniesie potencjalne poprawki.

Dołączanie do prezentu dowodu zakupu – praktyczny zwyczaj czy zupełne fax pas?

Coraz więcej osób celowo dołącza do podarunku fakturę lub paragon. Ma to umożliwić obdarowywanej osobie swobodny zwrot lub wymianę prezentu, bez poczucia zakłopotania. Taki schemat działania ma jednak zdecydowanie więcej przeciwników, niż zwolenników. Wiele osób uważa, jest to zwyczajnie niegrzeczne. Podarowanie prezentu wraz z paragonem może również zostać odebranie jako próba ostentacyjnego podkreślenia jego wartości. Z drugiej strony przecież w bożonarodzeniowych podarunkach nie chodzi o ich cenę. Jak zatem rozwiązać ten dylemat? Dowód zakupu można dołączyć… w kopercie. Wtedy obdarowywana osoba sama zdecyduje, czy wyrzucić go do śmieci i przyjąć prezent, czy też dokonać zwrotu lub wymiany bez wprawiania darczyńcy w zażenowanie.
pixel