Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kiedy portfel może zastąpić torebkę?

2017-12-11
Torebka jest zwykle nieodzownym elementem każdej kreacji, niezależnie od stylu czy okazji. Zdarzają się jednak sytuacje, w których staje się ona zbędna lub wręcz nie wypada się pojawić ze sporych rozmiarów torbą na pasku. Całe szczęście modele zwisające z ramienia z powodzeniem można zastąpić zmyślnie zaprojektowanym portfelem lub kopertówką.

Co powinien mieć portfel, by zastąpić torebkę?

W gruncie rzeczy niewiele potrzeba, by portfel zastąpił torebkę. Musi spełniać raptem kilka podstawowych warunków. Po pierwsze niezbędne są przegródki na dokumenty i karty – w dzisiejszych czasach nie ma potrzeby, by nosić przy sobie gotówkę, w zupełności wystarczy karta płatnicza. Do tego dowód osobisty lub prawo jazdy i tak naprawdę najpotrzebniejsze rzeczy już są! Przydatny okaże się również pasek, dzięki któremu portfel zawiesić można na przegubie, a obydwie ręce mieć wolne. Puder czy szminka powinny zmieścić się bez najmniejszego problemu.

Skórzany portfel damski KRENIG Classic 12091 czerwony w pudełku
 
Elegancki portfel na oficjalną imprezę

Wielkie wyjście, eleganckie stroje, szykowna sukienka i... problem! W tym miejscu należałoby dobrać torebkę, jednak rzadko która noszona na co dzień torba sprawdzi się w przypadku wykwintnego wyjścia. Rozwiązanie jest jedno – szykowny portfel lub kopertówka. Dużym zainteresowaniem cieszą się również modele znajdujące się pośrodku. Czasami ciężko wręcz rozróżnić, czy gustownie ubrana kobieta trzyma w dłoni zgrabną kopertówkę, czy też pokaźnych rozmiarów portfel. Łączy je przemyślana konstrukcja pozwalają schować więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać i szykowny wygląd.

Czarny skórzany lakierowany portfel damski kopertówka GA1
 
Portfel na chrzciny i wesela

Odrębną kategorią uroczystości są chrzciny i wesela. Łączy je to, że zwykle odbywają się wiosną lub latem, zaś panie niezwykle rzadko pojawiają się na nich z tradycyjnymi torebkami na pasku. Większość z nich wybiera za to funkcjonalny portfel lub zgrabną kopertówkę. Na tego typu wydarzeniach królują zwiewne sukienki i swobodne, lekkie kreacje – portfel jasny lub delikatnie zdobiony urozmaici je doskonale!

Skórzany portfel damski w kwiatki w pudełku GA108
 
Dlaczego kopertówka nie zawsze będzie dobrym wyborem?

Chociaż mogłoby się wydawać, że między większym portfelem a kopertówką nie ma zbyt wielu różnic, kryją się one... wewnątrz. Kopertówka jest bowiem zwykle po prostu saszetką, która posiada jedną, maksymalnie dwie komory. Ciężko w niej bezpiecznie przechowywać karty lub dokumenty, zaś schowanie monet czy banknotów jest w gruncie rzeczy niewykonalne. Wrzucone do kopertówki rzeczy mieszają się, a w tym chaosie niezwykle łatwo coś zgubić. W przypadku tego typu torebek niezbędne może okazać się dobranie do nich... portfela.

Kopertówka damska Felice F13B czarna
 
Pojemny portfel – mistrz organizacji

Zupełnie inaczej sytuacja rysuje się w przypadku portfela. Z założenia posiada on liczne kiszonki o rozmaitych rozmiarach czy przeznaczeniu. Zdecydowanie łatwiej zachować w nim porządek i znaleźć potrzebne akurat przedmioty, nawet po ciemku. Z tego właśnie względu to portfele – choć na pierwszy rzut oka tak podobne do kopertówek – wygrywają z nimi pod względem funkcjonalności i praktycznego zastosowania. Panie, które dotychczas w ogóle nie brały pod uwagę możliwości wykorzystania swojej portmonetki jako torebki, powinny koniecznie rozważyć tę opcję!

Czerwony ekskluzywny skórzany portfel damski w pudełku GA91
pixel