Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kiedy oddać torebkę do kaletnika?

2016-10-10
Kaletnik - kim jest i kiedy warto się do niego udać?

Na początku trzeba zaznaczyć, że kaletnik jest osobą, która zawodowo zajmuje się tworzeniem skórzanych torebek i portfeli. Warto wspomnieć, że ludzie wykonujący ten zawód służą także pomocą w przypadku naprawy toreb, torebek, plecaków czy walizek. Poza tym, dobry kaletnik potrafi wymieniać podszewki, suwaki czy uchwyty. Nie można nie wspomnieć, że osoby wykonujące ten zawód są w stanie poradzić sobie też ze zmianą rączek, pasków, okuć czy wszywaniem suwaków do różnych elementów codziennej garderoby.

Jeśli zatem macie problemy z waszymi torebkami, to możecie zwrócić się do takiej osoby z prośbą o pomoc. Kiedy warto udać się do kaletnika? Trzeba zaznaczyć, że na początku należy sprawdzić czy gwarancja na daną torebkę Wam już skończyła się. Warto wiedzieć, iż każdy taki element posiada ten stosowny dokument. Jeśli jesteście pewni, że okres gwarancji minął, to wtedy możecie pomyśleć o usługach kaletnika. W innym razie warto udać się do sklepu, w którym dokonaliście zakupu. Do kaletnika należy iść wtedy, kiedy macie do czynienia z drobnymi uszkodzeniami. Przede wszystkim warto wspomnieć o kłopotach z zamkiem, które są bardzo powszechne. Dobrej jakości kaletnik bez problemu potrafi sobie poradzić z tymi kłopotami.

Kiedy wizyta u kaletnika nie jest wskazana?

Są jednak przypadki, kiedy wizyta u nawet najlepszego kaletnika nie jest odpowiednim wyborem. Dzieje się tak wtedy, kiedy uszkodzenia są spore, a ewentualna cena naprawy będzie praktycznie równoznaczna z kupnem nowego elementu. Jeśli w przypadku jakichś niesprzyjających okoliczności te przedmioty uległy poważnym uszkodzeniem (na przykład są wyraźnie rozerwane), to wtedy szukanie pomocy u kaletników mija się z celem. Warto jeszcze raz podkreślić , że takie zakłady powinny być odwiedzane wyłącznie wtedy, kiedy macie do czynienia z drobnymi usterkami. Wtedy pomoc kaletnika będzie na wagę złota. Jeśli jednak uszkodzenia są bardzo duże, to najlepszy fachowiec z całej Polski niewiele pomoże. Nawet gdyby byłby w stanie coś w tej kwestii zrobić, to ewentualne koszty będą zbyt duże, aby sensownie myśleć o przywróceniu do życia tych elementów. W takim przypadku lepiej zdecydować się na nowe torebki damskie. Aktualnie można bez problemu znaleźć jednocześnie tanie i efektownie prezentujące się przedmioty z tej kategorii. Dzięki nim, relatywnie szybko zapomnicie o starych torebkach i zaczniecie cieszyć się posiadaniem nowych dodatków.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel