Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie są różnice między skórą naturalną a sztuczną i dlaczego warto inwestować w produkty ze skóry naturalnej?

2023-02-20
Jakie są różnice między skórą naturalną a sztuczną i dlaczego warto inwestować w produkty ze skóry naturalnej?

Skóra naturalna od wielu stuleci służy człowiekowi jako element ubioru czy materiał do wyrobu przedmiotów codziennego użytku. Jest to materiał niezwykle trwały, o czym świadczą pozostałości po naszych przodkach sprzed wielu lat. Rozwój technologii spowodował jednak, że możliwe jest wytworzenie syntetycznego materiału, tzw. eko-skóry. Czym różni się zatem skóra naturalna od sztucznej?

 

Różnice między skórą naturalną i ekologiczną

 

Mimo, że ekoskóra na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo podobna do skóry naturalnej, jest wiele różnic. Chodzi głównie o sposób produkcji, wytrzymałość i cenę. Poniżej znajdziecie krótkie omówienie obu tych materiałów.

 

Skóra naturalna

 

Naturalne materiały mają wiele zalet, które przeważają nad sztucznymi wyrobami. Są niegroźne dla alergików, a do ich obróbki używa się zazwyczaj naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia produktów. Skóra naturalna oddycha, zapewnia dobrą wentylację i chroni przed rozwojem niechcianych bakterii. Jest też niesamowicie wygodna i przyjemna w użytkowaniu.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych cech skóry jest jej wytrzymałość. Przy odpowiedniej pielęgnacji skórzane wyroby posłużą przez długie lata. W dodatku nie musimy się martwić o nasz styl. Skóra naturalna nie zamierza wychodzić z mody. Uniwersalne, jakościowe torebki damskie czy portfele damskie zawsze będą na topie. Przykładem może być ta prosta, lecz elegancka torebka. Jej uniwersalny krój, elegancja i przede wszystkim jakościowy materiał sprawiają, że za 10 lat będzie równie stylowa.

 

 

SKÓRZANA TOREBKA DAMSKA DAN-A T376 KONIAKOWA

 

 

Skóra ekologiczna

 

W dzisiejszych czasach mamy wiele substytutów, które mają swoje wady i zalety. Sztuczna skóra jest zdecydowanie tańszym zamiennikiem i jest dostępna dla większej ilości osób. Nie wymaga też zbytniej pielęgnacji czy impregnacji, by wyglądać dobrze. Mimo wielu plusów skóra ekologiczna nie jest jednak najtrwalszym materiałem. Zazwyczaj produkty z tego materiału posłużą nam przez jeden sezon i za rok trzeba będzie ponownie dokonać zakupu torebki, paska, czy innej części garderoby.

Ekoskóra będzie zatem odpowiednim wyborem, jeśli nie dysponujemy większym budżetem. Materiał ten również potrafi świetnie się prezentować tak jak w tym przypadku. Jest to też idealna alternatywa dla osób, które nie chcą korzystać z wyrobów pochodzenia zwierzęcego.

 

 

LISTONOSZKA CZARNA DAVID JONES CM6417-5745 BLACK

 

 

Czemu warto inwestować w wyroby ze skóry naturalnej?

 

Świat kręci się wokół zakupów i konsumpcji. Jeśli jednak wolicie postawić na jeden, a porządny produkt, skóra naturalna może być idealnym rozwiązaniem. Co prawda, aby służyła nam przez długi czas należy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest to nic skomplikowanego, a zapewni długowieczność skórzanych przedmiotów. Co więcej, naturalna skóra jest znacznie łatwiejsza, jeśli chodzi o jej renowację. W tym pomóc może renowator do skór licowych. Na rynku jest wiele produktów, które odnowią drobne uszkodzenia i zapewnią świetny wygląd skórzanych wyrobów przez długie lata.

RENOWATOR DO SKÓR LICOWYCH WIŚNIOWY PAOLO PERUZZI W-05-CHERRY 200 ML

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixel