Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki powinien być portfel dla mężczyzny?

2015-10-28

Odpowiedź jest bardzo prosta ? dokładnie taki jak jego właściciel. Panie mają zwykle ogromny wybór kolorów, wzorów i zdobień w przypadku każdego rodzaju dodatków i galanterii. Panowie zwykle skazani są na nieco uboższy asortyment. Jednak nie jest to spowodowane lekceważeniem silnej płci przez projektantów. Po prostu takie są męskie gusta ? a jak wiadomo z nimi się nie dyskutuje. W dziedzinie galanterii skórzanej od dawien dawna króluje uniwersalna czerń oraz piękne odcienie brązów. Jednak prawdziwy samiec nad kolor przedkłada zwykle funkcjonalność i praktyczne zastosowanie portfela. Dlatego też dla współczesnego pana najważniejszymi cechami męskiego portfela będzie wytrzymałość, odporność na przetarcia i mnóstwo miejsca na gotówkę oraz karty kredytowe. Duża liczba przegródek jest obecnie szczególnie ważna, ze względu na to, że z każdej strony jesteśmy obecnie zalewani nawałą kart płatniczych, lojalnościowych i rabatowych, które trzeba gdzieś pomieścić i mieć do niech łatwy dostęp. Zatem każda pani, która szuka portfela na prezent powinna pamiętać, że najbezpieczniejszym i zawsze budzącym radość modelem jest ten utrzymany w stylu czarnej skóry z mnóstwem praktycznych przegródek.

Jednak to nie do końca prawda, że panowie patrzą jedynie na funkcjonalność. Wygląd i styl jest równie ważny, z tym że mężczyźni nieco rzadziej przyznają się do swoich estetycznych skłonności. Wspomniana klasyczna czerń to najbardziej rozpowszechniona opcja ? nie tylko dlatego, że jest to wybór uniwersalny, ale głównie dlatego, że galanteria w tej odsłonie prezentuje się naprawdę pięknie. Jednak brązy też mają swoich zagorzałych zwolenników. Trudno im się też dziwić ? brązowa skóra posiada znacznie wyraźniejszą teksturę i budzi zachwyt unikalnym deseniem naturalnego materiału. Portfel w tej odsłonie z pewnością spodoba się praktycznie każdemu panu ? trudno sobie wyobrazić mężczyznę, który obdarowany pięknym portfelem z brązowej skóry pokręciłby nosem. Wręcz przeciwnie. 

Bardzo ciekawą propozycją pod względem kolorystyki są też portfele stylizowane na wytartą skórę. Nieco surowszy, prawie kowbojski wygląd ma sporą rzeszę fanów wśród twardych mężczyzn i miłośników klasycznego stylu lub stylizacji vintage. Koniakowa skóra z powierzchnią, która wygląda jak nieco już wysłużony materiał przywodzi na myśl kabury rewolwerowców i budzi w panach silne instynkty. A jednocześnie wygląda oszałamiająco, szczególnie w połączeniu z innymi dodatkami w podobnym stylu lub nieśmiertelnym jeansem. 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015
pixel