Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki portfel wybrać?

2015-10-02

Jakie cechy liczą się najbardziej?

Niezależnie od tego, czy kupujemy portfel dla siebie, czy też ma to być prezent dla kogoś bliskiego, pod uwagę powinniśmy brać przede wszystkim:
materiał, który został wykorzystany do wykonania portfela;
- typ portfela;
- kształt;
- wielkość;
- kolor, wzór, sposób zapinania.
Ostatnim kryterium, które nie powinno schodzić na dalszy plan, jest cena. W istocie to ona w dużej mierze narzuca nam, który model ostatecznie zdecydujemy się zakupić.

 

Materiał

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, powinniśmy zdecydować się na portfel skórzany.

Cechują się one klasycznym designem, który doskonale pasuje eleganckim osobom, dla których liczy się formalny dress code. Portfele skórzane dostępne są w rozmaitych kolorach ? wcale nie musi to być nudna i oklepana czerń. Ważną cechą jest również to, czy skóra jest lakierowana, więc jej powierzchnia błyszczy, czy też jest matowa. Tutaj wybór jest kwestią gustu i w żaden sposób nie wpływa na praktyczną stronę użytkowania portfela. 

Osoby młode, nowoczesne i żyjące dynamicznie z pewnością docenią modele z tkanin sztucznych, które często cechują się wysoką wodoodpornością. Są to typowo sportowe propozycje, które raczej nie sprawdzą się w przypadku eleganckiej business woman. Będą jednak niezastąpione wtedy, kiedy kochamy wyjazdy w góry ? trudno na plenerowe wycieczki zabierać elegancki skórzany portfel, który może ulec zniszczeniu.

 

Kolorystyka

W przypadku panów sprawa jest prosta ? mężczyźni najczęściej wybierają modele czarne bądź brązowe.

Jeśli chodzi o kobiety, to najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru portfela do barwy torebki. Jeżeli kupujemy portfel na prezent, lepiej zachować ostrożność i postawić na klasyczny i stonowany brąz bądź granat. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy obdarowana osoba jest nam doskonale znana ? wtedy możemy zaszaleć i kupić portfel w kolorze ognistej czerwieni.

 

Rozmiar

Panowie swoje portfele noszą na ogół w tylnej kieszeni spodni. Ważne jest więc, aby rozmiar dobrany był tak, by portfel zmieścił się w niej bez trudu. Nie powinien przy tym z kieszeni wystawiać, gdyż kusić będzie osoby niepożądane. W przypadku kobiet rozmiar portfela musi być dopasowany do rozmiaru torebki. Panie mają zazwyczaj więcej niż jeden portfel. Te duże idealnie pasują do dużych toreb. Stawiając na malutką kopertówkę lub niewielkich rozmiarów listonoszkę, warto wybrać portfel w kształcie podkówki. Nie potrzebuje on bowiem zbyt dużo miejsca, a torebka z nim w środku zamknie się bez problemów.

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015
pixel