Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki portfel kupić?

2015-07-01

 

Kiedy warto wymienić stary portfel?

 

Na pewno warto pomyśleć o wymianie portfela w sytuacji, gdy wylatują nam z niego drobne pieniądze, lub gdy oddzielone dotychczas kieszenie stworzyły jedną całość. Wymiana portfela będzie wskazana również wtedy, gdy z wierzchu wygląda już na zniszczony, lub gdy po prostu dany model wyszedł z mody, bądź nam zmienił się gust.

 

Co powinien zapewnić dobry portfel?

 

Oczywistą kwestią pozostaje fakt, że dzięki portfelowi możemy zgromadzić wszystkie potrzebne nam na co dzień dokumenty w jednym miejscu. Warto jednak wiedzieć, że to przede wszystkim bezpieczeństwo przechowywanych w nim pieniędzy i dokumentów jest jedną z najważniejszych cech, jakie powinien spełniać. Dlatego wybór firmy specjalizującej się od lat w produkcji tego typu wyrobów to klucz do sukcesu. Tacy profesjonaliści w branży jak np. firma Krenig doskonale wiedzą jak stworzyć produkt spełniający wszystkie niezbędne funkcje. Bardzo istotne jest także zamknięcie portfela. Niektóre wyposażone są w napę umieszczoną na kawałku materiału, inne zamykane są za pomocą magnesu. Kolejnym typem jest portfel, który się po prostu składa i nie posiada zamknięcia w ogóle. Dobrze zaprojektowany portfel gwarantuje, że pieniądze, które w nim umieścimy nie wypadną nawet wtedy, gdy będziemy obracać nim dookoła własnej osi. Karty, które wkładamy w przegródki również powinny pozostać na swoim miejscu, gdy wrzucimy portfel do torby. Skóra, bądź inne tworzywo, z którego wykonany został portfel musi ponadto zapewnić, żeby nasze dokumenty nie uległy zniszczeniu, połamaniu, bądź otarciu o inne przedmioty w torbie, czy plecaku. Dobry materiał będzie również odporny na zabrudzenie, np. niedokręconymi kosmetykami w torbie, bądź jeżeli wpadnie nam do kałuży łatwo da się go wyczyścić.

 

Wiele rodzajów portfeli

 

Zasadniczo na rynku istnieje podział na portfele męskie i damskie. Różnią się zarówno wyglądem zewnętrznym, jak i przegródkami i kieszeniami wewnątrz. Portfele męskie są zazwyczaj dostępne w klasycznych kolorach takich, jak czarny i brązowy. Wersje dla pań oferują szerszą paletę barw i wzorów, co nie oznacza wcale, że są lepsze. Po prostu takie jest zapotrzebowanie rynku ? panowie chętniej wybierają klasykę. Główną cechą odróżniającą portfele dla obu płci jest kieszeń na bilon. W portfelu męskim jest ona zazwyczaj schowana i dostępna dopiero po rozłożeniu produktu, podczas gdy w wersji dla pań przegroda ta dostępna jest od razu, zakończona wyraźnym zatrzaskiem. Są oczywiście odstępstwa od tej reguły, jak również dostępne są na rynku portfele w wersji unisex. Wybór portfeli jest szeroki. Mały będzie odpowiedni dla osób, które w portfelu mają jeden - dwa dokumenty, kartę i pieniądze. Większy portfel będzie odpowiedni dla tych, którzy lubią mieć wszystkie dokumenty przy sobie, chcą, aby w portfelu były zdjęcia najbliższych, a w kieszeni na bilon noszą zazwyczaj również inne małe przedmioty. Dotyczy to głównie pań, choć nie jest to regułą.

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Warto sprawdzić jakie kieszenie i przegrody posiada portfel. Jeżeli korzystamy z dużej ilość kart bankowych dobrze, żeby miał sporo przegródek na nie. Istotny jest tutaj komfort korzystania z kart ? czasem przegródki są tak zaprojektowane, że ciężko jest wydobyć z niej kartę. Z drugiej strony zbyt szeroka przegródka może powodować wypadanie kart. Gdy w naszych zamiarach jest noszenie wielu zdjęć w portfelu dobrze jest wybrać taki, który posiada również przeźroczyste przegródki, bądź specjalne wkładki zaprojektowane na tą okazję. Dzięki temu portfel nabierze jeszcze bardziej osobistego charakteru. Istotna jest również kieszeń na bilon ? gdy częściej korzystamy z gotówki może być przydatna obszerniejsza kieszeń na drobne pieniądze, jeśli korzystamy raczej z bezgotówkowych operacji nie będzie ona tak istotna. Kieszeń główna na papierowe pieniądze powinna być na tyle obszerna, żeby spokojnie pomieścić największy nominał w walucie, jaką się posługujemy. Z reguły kieszeń ta jest na tyle duża, żeby zmieściły się wszystkie banknoty danego kraju. W przypadku krajów UE również euro. Przy kieszeni na gotówkę występuje czasem cieńsza zasuwana kieszeń na cenniejsze nominały, bądź niewielkie dokumenty, jak np. czeki  podróżne.

 

Podsumowując

 

Wybór portfela to rzecz istotna, zważywszy jak wiele cennych rzeczy on zawiera. Warto zainwestować w dobry portfel, gdyż produkt dobrej jakości posłuży nam przez wiele lat, nie tracąc nic na wyglądzie pomimo upływu czasu. Wymienione powyżej aspekty powinny pomóc w ocenie tego jaki portfel będzie najodpowiedniejszy i zaspokoi nasze potrzeby najpełniej.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2015
pixel