Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką walizkę wybrać na letni urlop – poradnik

2019-05-27
Jaką walizkę wybrać na letni urlop – poradnik
Wakacje przed nami, warto więc zastanowić się już teraz, jaką walizkę wybrać na letni urlop, aby nie odkryć w ostatniej chwili, że nie mamy się w co spakować. Wybór walizki zależy od wielu czynników: długości urlopu, liczby osób, z którymi planujemy podróżować czy limitów wagi narzuconych przez linie lotnicze. Na co zwrócić uwagę, wybierając walizkę na letni wypoczynek – oto praktyczny poradnik, który nie pozwoli zagubić się w bogactwie modeli.


Pojemność walizek na dłuższy i krótszy urlop


Jeżeli nasz wyjazd będzie trwał do czterech dni i wybieramy się w podróż sami – w zupełności wystarczy walizka podróżna o pojemności 30-40 litrów, którą można zabrać ze sobą jako bagaż podręczny do samolotu. Dzięki temu znacznie skracamy czas odprawy i nie musimy dopłacać za dodatkową torbę, co jest ważne zwłaszcza w przypadku tanich linii lotniczych.

Na tygodniowy lub jeszcze dłuższy samodzielny wyjazd najwygodniejsza będzie walizka o pojemności 50-70 litrów. Jeśli jednak podróżujemy całą rodziną, walizka powinna mieć od 90 do 130 litrów, aby pomieścić wszystkie ubrania, kosmetyki i drobne akcesoria niezbędne w trakcie urlopu.

Walizki podróżne z różnego rodzaju materiałów

Wybierając rodzaj materiału, z jakiego wykonane są walizki, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jego odporność na uszkodzenia. Dużo praktyczniejsze są walizki podróżne wykonane ze sztywnego tworzywa termoplastycznego. Jest ono lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na wilgoć, nie odkształca się oraz zniesie bez szwanku nawet najmniej delikatnych pracowników obsługi na lotnisku. Walizki z tworzyw termoplastycznych mają także ciekawe, oryginalne kolory, co pozwala dużo szybciej odnaleźć je na lotnisku po zakończonym locie, pośród wielu identycznych czarnych lub brązowych bagaży. Jedynym ich minusem może być nieco ograniczona możliwość „upchnięcia” większej ilości rzeczy zabieranych na wakacje. Walizki podróżne wykonane z materiałów termoplastycznych są jednak najczęściej dostępne w zestawach trzech sztuk, co pozwala na spakowanie całej rodziny w wygodny sposób.


ZESTAW WALIZEK PODRÓŻNYCH STL856 ŻÓŁTY

Łatwość transportowania walizki

Kółka to obecnie obowiązkowy element wyposażenia walizek podróżnych. Najwygodniejsze do transportowania są modele zaopatrzone w cztery kółka, dzięki czemu nie potrzeba aż tyle siły do ich prowadzenia. Dużo łatwiej transportować je również w wąskich przejściach, np. już na pokładzie samolotu. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są kółka. Kauczukowe i gumowe kółka zużywają się znacznie wolniej, a ponadto są zdecydowanie bardziej ciche niż plastikowe. Decydując się na zakup walizki podróżnej, sprawdźmy także jak osadzone są kółka i czy w ich zamocowaniu nie brakuje żadnej śrubki.

DUŻA WALIZKA PODRÓŻNA NA KÓŁKACH SOLIER STL310 L ABS BURGUNDOWA


Dodatkowe zabezpieczenia w walizkach podróżnych

Powierzając służbom lotniczym walizkę ze swoimi ubraniami i kosmetykami chcemy, aby bezpiecznie dotarła ona na miejsce wraz z całym bagażem wewnątrz. Walizka na urlop w egzotycznych krajach powinna być więc wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia, jak zamek szyfrowy czy kłódka z kluczykiem. Szyfrowany zamek w modelach podróżnych skutecznie uniemożliwi osobom niepowołanym dostęp do ich wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixel