Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zmierzyć pasek do spodni?

2022-05-30
Jak zmierzyć pasek do spodni?

Pasek do spodni jest rodzajem akcesorium, które można wykorzystać do podkreślenia linii talii i doprowadzenia naszej sylwetki do perfekcyjnego wyglądu. Posiada również kilka praktycznych funkcji, takich jak podtrzymywanie spodni, czy podkreślenie wyglądu i dopełnienia stylizacji. Tylko jak odpowiednio zmierzyć pasek, aby był on idealnie dopasowany do naszej sylwetki i talii? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

 

Obwód w pasie a rozmiar paska

 

Pasek do spodni powinien być dopasowany do sylwetki, aby nie był zbyt luźny ani zbyt ciasny. Przy określaniu rozmiaru paska ważna jest znajomość obwodu w talii. A zatem, aby odpowiednio wyznaczyć rozmiar paska do spodni, należy zmierzyć obwód naszego pasa za pomocą miarki krawieckiej, koniecznie w pozycji stojącej na nagie ciało. Wystarczy założyć jeden koniec taśmy na biodro i rozciągnąć wokół talii. Ważne jest, abyśmy nie mierzyli obwodu w talii bezpośrednio po jedzeniu bądź piciu, gdyż może to zaburzyć nasze proporcje oraz wymiary. Nie należy też wciągać brzucha. W końcu idealny pasek ma być i funkcjonalny i wygodny. Warto zwrócić jednak uwagę, że gdy w biodrach uda nam się zapiąć najpewniej na czwartą, piątą dziurkę, to w węższej od bioder talii uda się zapiąć pasek na trzecią, a nawet drugą dziurkę. Dobrze jest o tym pamiętać decydując się na rozmiar paska. Jest to również ważna informacja przy wyborze funkcji naszego paska, czy ma być to pasek podtrzymujący spodnie na biodrach, czy może bardziej ozdobny, podkreślający bardzo ładnie talię.

 

Pasek damski skórzany Rovicky camelowy pdr-4

 

Stary model paska

 

Idealnym do wyznaczenia pomiarów paska będzie posiłkowanie się starym, sprawdzonym modelem paska, który przez długi czas nam się sprawdzał. Należy jednak wybierać taki pasek, który dobrze na nas leżał i był w pełni dla nas funkcjonalny. Mierzenie starego modelu paska jest dość proste. Wystarczy odpowiednio wykonać pomiary, najlepiej miarką krawiecką i dopasować je do wymiarów paska, który zamierzamy kupić. Pomocą w tym przypadku będzie przede wszystkim kwestia odpowiedniego mierzenia. Należy wykonać pomiar długości paska do środkowej dziurki. Długość paska do środkowej dziurki to długość mierzona od początku klamry paska do jego środkowej dziurki. Odmierzona długość powinna być zbliżona do naszego obwodu w pasie (bądź też w talii — w zależności gdzie najczęściej nosimy pasek). Wówczas będziemy mieli pewność, że nasz nowy nabytek w postaci paska będzie świetnie na nas leżał — tak jak starszy model.

 Skórzany koniakowy pasek damski DAAG ALIVE PS89

 

Przydatne informacje — Wymiary pasków w sklepach

 

Należy pamiętać, że w przypadku pasków do spodni, wymiary podawane w różnych sklepach na szczęście nie różnią się od siebie znacząco i najczęściej podawane są jako jedna z dwóch możliwych długości. Ważną kwestią jest też fakt, że rozmiary pasków męskich to najczęściej długość liczona od środkowej dziurki aż do początku klamry, dlatego podany wyżej sposób mierzenia tak starego modelu paska jest niezwykle istotny i kluczowy przy ustalaniu odpowiedniego dla nas rozmiaru.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel