Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą portfela z torebki?

2016-09-05
Jaka powinna być torebka?

Zazwyczaj większość pań nosi portfele w torebce. Niestety, złodzieje doskonale o tym wiedzą i tylko czekają na dogodną okazję, aby pozbawić je zgromadzonych tam pieniędzy. Jeśli jednak będziesz przestrzegać kilku najważniejszych zasad, to nie powinno Ci się przydarzyć nic złego. Dużo w tym aspekcie zależy od wyboru samej torebki. Bez wątpienia, powinna być zapinana na zamek. Wtedy kieszonkowcom będzie o wiele trudniej dostać się do środka i wyciągnąć portfel.
 
Wiele kobiet bagatelizuje tę kwestię, co jest dużym błędem. Posiadanie eleganckiej torebki na zamek bardzo utrudni zadanie potencjalnemu przestępcy i sprawi, że raczej w ogóle nie będzie zainteresowany jej zawartością. Jego uwaga skupi się na tych kobietach, które nie będą miały torebek z zamkami, ponieważ w takim przypadku o wiele łatwiej i szybciej jest dokonać kradzieży.O czym jeszcze warto pamiętać?

Istotne jest też to, jak będziesz nosiła torebkę. Pamiętaj, aby znajdowała się z przodu albo ewentualnie z boku. Wtedy będziesz mieć zdecydowanie większą kontrolę nad tym, co się z nią aktualnie dzieje. Pod żadnym pozorem nie trzymaj torebki z tyłu. Niestety, złodzieje tylko czekają na takie właśnie okazje.
 
Oczywiście, torebka powinna być szczelnie zamknięta. Aby zagwarantować sobie jeszcze większy poziom bezpieczeństwa, powinnaś umieścić portfel nie na samej górze, ale w wewnętrznej kieszonce, która też jest zapinana na zamek. Takie podwójne zabezpieczenie z pewnością wyjdzie Ci na dobre.
 
Musisz też zwracać uwagę, z której strony jest suwak (w momencie, kiedy torebka jest zasunięta zamkiem błyskawicznym). Najlepiej, aby był z przodu i żebyś cały czas mogła mieć oko na ten element. Niestety, niektóre kobiety noszą swoje torebki odwrotnie. Przez to suwak znajduje się poza zasięgiem ich wzroku. To oczywiście znakomita szansa dla kieszonkowców. Pamiętaj, że takim osobom wystarczy tylko jedna chwila, aby wyjąć portfel i pozbawić Cię kilkudziesięciu czy nawet kilkuset złotych. Poza tym, w portfelach trzymamy zazwyczaj dokumenty, dlatego straty mogą być podwójne. Można się jednak przed tym ustrzec. Musisz widzieć suwak i wtedy żadna niesprzyjająca okoliczność nie stanie się Twoim udziałem.

torebka damska skórzana DAN-A

Na koniec warto podkreślić, że powinnaś zachować szczególną ostrożność, kiedy znajdujesz się w dużym zbiorowisku ludzi. Pamiętaj, że w tłumie kieszonkowcy czują się jak ryba w wodzie. W związku z tym, trzeba być szczególnie uważnym w autobusach czy na zakupach w galeriach handlowych, gdzie nie brakuje dużych ilości osób.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel