Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać odpowiednią dla siebie walizkę podróżną?

2023-10-02
Jak wybrać odpowiednią dla siebie walizkę podróżną?

Wybór odpowiedniej walizki może być kluczem do udanej podróży – zarówno jeśli chodzi o wypad weekendowy, jak i daleką podróż. Chodzi nie tylko o estetykę wybranego przez Ciebie produktu, ale przede wszystkim o funkcjonalność i wygodę, jaką zapewni. Jak więc dobrać walizkę, która będzie naszym najlepszym towarzyszem w drodze? Przekonajmy się o tym wspólnie!


1. Rodzaj podróży a wielkość walizki


Nie każda podróż wymaga ogromnej walizki dlatego też musisz zdecydować, na czym Ci zależy. W Twoich planach częściej pojawia się podróż weekendowa albo po prostu 3,4- dniowy wyjazd? W takiej sytuacji postaw na niewielką, sprawdzoną walizkę kabinową. Być może planujesz dłuższy wyjazd i nie wiesz, w co się zapakować? Wtedy wybierz walizkę średniej wielkości lub nawet dużą. Pamiętaj jednak, by zawsze zwracać uwagę na wymiary bagażu, szczególnie podręcznego. Musisz zweryfikować, jakie dokładnie wymiary będą akceptowane przez linie lotnicze, jeśli planujesz podróż samolotem.


WALIZKA PODRÓŻNA MAŁA S SOLIER ABS STL902 GRANATOWA


2. Materiał wykonania – twarde czy miękkie walizki?


Twarde walizki, często wykonane z poliwęglanu czy też ABS, co oznacza, że zapewniają dodatkową ochronę dla Twojego bagażu, zwłaszcza dla delikatnych przedmiotów. Co więcej, cechują się one większą odpornością na deszcz lub inne niesprzyjające warunki pogodowe. Co prawda jednak są nieco cięższe. Natomiast miękkie walizki w większości są wykonane z nylonu czy poliestru, są zazwyczaj lżejsze i bardziej elastyczne, co pozwala na lepsze wykorzystanie miejsca. Pamiętaj jednak, aby zawsze przy wyborze sprawdzać pojemność, dzięki temu łatwiej porównać poszczególne modele.
Zdecyduj więc, co jest dla Ciebie istotniejsze większe bezpieczeństwo czy elastyczność i wybierz dopasowaną pod to walizkę.

 


WALIZKA MAŁA PETERSON PTN 5209-S POMARAŃCZOWO- CZARNA


3. Koła – dwa czy cztery?


Czterokołowe walizki, nazywane również spinnerami, oferują łatwość manewrowania i są idealne na gładkie podłoża, takie jak terminale lotniskowe. Warto jednak wiedzieć, że przy dłuższych spacerach nie zawsze będą komfortowe. Natomiast walizki na dwóch kołach są bardziej wytrzymałe, sprawdzają się też na nierównej powierzchnie i schody. Łatwiej nimi manewrować, gdy musisz dalej z nimi iść. Natomiast, gdy kupujesz bagaż podręczny, to najlepiej wybrać model czterokołowy, zapewni CI to większą wygodę.

 


WALIZKA PODRÓŻNA BETLEWSKI ROZMIAR M CZERWONY BWA-001
WALIZKA L I DUŻY KUFEREK BETLEWSKI ZIELONY ZEST BWA-053 ZIEL L


4. Funkcjonalność wewnętrzna


Zastanów się, co planujesz zapakować. Jeśli zależy Ci na organizacji, postaw na modele z przegródkami, kieszeniami i pasami zabezpieczającymi. Warto również dodatkowo zaopatrzyć się w specjalne organizery, co pozwoli Ci na zachowanie większego porządku.

 

WALIZKA PODRÓŻNA TWARDA ŚREDNIA M 24' SOLIER STL957 MIĘTOWA


5. Bezpieczeństwo – zamek czy kod?


Bagaż ze specjalnym zamkiem na klucz lub też dodatkowym zabezpieczeniem na kod jest bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zwykła walizki z suwakiem, bez dodatków. Niektóre modele walizek są wyposażone w zamki z certyfikatem TSA, co ułatwia kontrolę bezpieczeństwa na lotniskach w USA. Pamiętaj zawsze, żeby zwracać uwagę na kwestię zabezpieczeń, jeśli zależy Ci na ochronie.

 

Podsumowanie


Wybór odpowiedniej walizki to dla wielu osób nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i wygody. Uwzględniając powyższe kryteria, z pewnością znajdziesz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb podróżniczych. Bez względu na to, dokąd zmierzasz, odpowiednia walizka uczyni Twoją podróż prostszą i bardziej komfortową. Warto zatem dokonać przemyślanych zakupów, aby wybrany produkt posłużył Ci przez dłuższy czas.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

pixel