Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać idealną sportową torbę?

2022-05-23
Jak wybrać idealną sportową torbę?

Wybór idealnej torby sportowej może być dość trudne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli toreb sportowych. Najważniejsze to zdecydować się na odpowiedni model torby, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania. Tylko jak wybrać tę idealną torbę? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można poniżej.


Jaka powinna być idealna torba?

Idealna torba sportowa powinna być przede wszystkim użyteczna. Powinna mieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do aktywnego stylu życia. Przy wyborze odpowiedniej torby należy kierować się pewnymi czynnikami, takimi jak wielkość torby, materiał z jakiego jest wykonana czy jej pojemność, a przede wszystkim funkcjonalność.
Pozwoli nam to określić mniej bądź bardziej szczegółowo wytrzymałość i jakość torby sportowej, którą zamierzamy kupić. Nie należy jednak kupować wielkiej torby na zapas. Powinniśmy raczej dopasować jej wielkość do naszych potrzeb, gdyż za duża torba sportowa może okazać się niewygodna, niepraktyczna i przytłaczająca. Przy wyborze odpowiedniej wielkości torby sportowej najlepiej kierować się jej wymiarami. To one podpowiedzą, jak duża będzie torba. Wymiary są niezwykle istotną kwestią, na którą trzeba zwracać szczególną uwagę przy robieniu zakupów.

 

Przeznaczenie torby sportowej

Przy wyborze idealnej sportowej torby należy też odpowiednio zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Przykładowo, jeśli będzie używana na basenie, warto byłoby wybrać torbę wykonaną z wodoodpornego materiału, aby chronić przed wilgocią jak najlepiej rzeczy osobiste, które się w niej znajdą. Najważniejsze to wybierać torby uniwersalne, czyli bez jednej, konkretnej funkcji. Dzięki temu torba sportowa sprawdzi nam się zarówno na siłownię, na basen, jak i na uczelnię, czy do pracy — do bardziej sportowego looku.

 

Wentylowana torba to podstawa

Wentylacja w sportowej torbie to kompletna podstawa. Przez brak wentylacji rzeczy takie jak przepocone ubrania po treningu, albo mokry ręcznik po basenie będą się niezwykle szybko niszczyły i zaczną wydzielać nieprzyjemny zapach. A wszystko to za sprawą braku dopływu powietrza. Dlatego też należy zadbać, aby zakupiona przez nas torba sportowa posiadała tę wentylację w postaci na przykład bocznej, wentylowanej kieszeni, która przeznaczona będzie właśnie do powyżej wymienionych rzeczy jak przepocone ubrania czy obuwie etc. Taka kieszeń skutecznie odparuje nadmiar wody z naszych rzeczy i nie pozwoli na ”prześmierdnięcie” innych rzeczy w naszej sportowej torbie.

 

Wygodny transport torby sportowej

Torba zazwyczaj wyposażona jest w dwie dość krótkie szelki, na noszenie jej w ręce, oraz znacznie dłuższy pasek, który umożliwia noszenie torby na ramieniu. Ważne jest, aby szelki były porządnie wykonane, aby nie narobiły nam niepotrzebnych odcisków na ręce i aby wygodnie się nosiło naszą torbę. Pasek do noszenia torby na ramieniu natomiast zdecydowanie powinien być odpowiedniej szerokości i grubości, aby nie wżynał się w bark i aby torbę nosiło się za każdym razem wygodnie i komfortowo.

 

 

DAAG Jazzy Party 221 czarna torba skórzana podróżnaDAAG Jazzy Party 221 czarna torba skórzana podróżnaDAAG Jazzy Party 221 czarna torba skórzana podróżnaDAAG Jazzy Party 221 czarna torba skórzana podróżnaDAAG Jazzy Party 221 czarna torba skórzana podróżnaDAAG Jazzy Party 221 czarna torba skórzana podróżna                   DAAG JAZZY PARTY 221 CZARNA TORBA SKÓRZANA PODRÓŻNA DAAG Kod produktu: JAZZY221

SPORTOWA TORBA WEEKENDOWA MĘSKA SOLIER

BAWEŁNIANA TORBA WEEKENDER UNISEX 2JUS BY DAAG ZONE 4 OLIWKA

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel