Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak utrzymać porządek w damskiej torebce?

2019-04-26
Jak utrzymać porządek w damskiej torebce?
O kobiecych torebkach krąży wiele mitów. Każda kobieta się z nich śmieje i uważa, że to nie o niej. Jednak smutna prawda wychodzi na jaw najczęściej dość szybko, gdy tylko zadzwoni telefon, który jest gdzieś na dnie torby. Ten chaos w damskich torebkach to wynik tego, że kobiety lubią być przygotowane na każdą okazję. Jednak dla dobra własnego i torebki lepiej ograniczyć ilość noszonych ze sobą rzeczy i utrzymywać wewnątrz porządek. Tylko jak tego dokonać?

1. Przyjrzyj się temu, co nosisz w swojej torebce

Jeżeli już doszłaś do wniosku, że najwyższa pora zrobić coś z wagą swojej torebki, to rewolucję musisz rozpocząć od wysypania jej zawartości. Przyjrzyj się uważnie temu, co ze sobą nosisz. Pamiętaj, że nie musisz mieć zawsze przy sobie rzeczy, z których i tak bardzo rzadko korzystasz. Nie jest też konieczne, abyś nosiła w torebce całą apteczkę „na wszelki wypadek”, gdyż nawet gdy już dojdzie do sytuacji, że będziesz czegoś potrzebować, możesz podskoczyć do pobliskiej apteki lub pożyczyć plaster od znajomej z pracy.

2. Zrób porządek w portfelu i kluczach

Kluczem do zmniejszenia wagi torebki jest także zadbanie o porządek w portfelu. Stare paragony wyrzuć lub schowaj, jeśli będą one jeszcze potrzebne. Odchudź portfel o niepotrzebne karty członkowskie. Robisz zakupy w danym sklepie średnio raz w roku? Nie musisz mieć ze sobą karty przez cały czas. Wiele sklepów posiada także aplikację, w której możesz zamieścić swoją wirtualną kartę i pokazywać ją przy zakupach z telefonu. Warto jest korzystać z tej opcji, gdyż karty klubowicza znacznie obciążają portfel, a co za tym idzie – także całą torebkę.
Zrób porządek również z kluczami. Niepotrzebne są Ci trzy ciężkie breloczki czy też klucze, których nigdy nie używasz. Odczepienie ich to kolejny krok ku lżejszej torebce.

3. Posegreguj wszystko, co ze sobą nosisz w torebce

Gdy już pozbędziesz się zbędnych przedmiotów, które zaśmiecały Twoją torebkę, zadbaj o utrzymanie w niej porządku. Będzie to łatwiejsze w przypadku modeli, które zawierają kilka kieszonek o różnej wielkości. Jeżeli jednak w Twojej torebce znajduje się tylko jedna duża komora, z pomocą przyjdzie Ci kosmetyczka lub w razie potrzeby ich większa ilość. Możesz ją umieścić w torebce i traktować jako dodatkowe przegródki, dzięki temu łatwiej utrzymasz mniejsze akcesoria w ryzach, a gdy zadzwoni telefon, będziesz wiedziała gdzie go szukać.

4. Regularnie porządkuj torebkę

Jednorazowe uporządkowanie torebki da efekt tylko na jakiś czas. Wkrótce w torebce zapewne znów znajdą się niepotrzebne rzeczy jak papierki, których nie miałaś gdzie wyrzucić, ulotki czy gazetki reklamowe. Dlatego niezwykle ważna jest regularność w porządkowaniu zawartości torebki. Rób przegląd tego, co się w niej znajduje, np. raz w tygodniu.

5. Noś mniejszą torebkę

Jeżeli w Twojej torebce zaraz po uporządkowaniu znów zaczyna panować chaos i ląduje w niej wiele niepotrzebnych rzeczy, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup małej torebki. Wtedy będziesz nosić ze sobą tylko i wyłącznie to, czego najbardziej potrzebujesz, gdyż najzwyczajniej w świecie nic więcej się do niej nie zmieści. Dzięki temu dość szybko nauczysz się ograniczać ilość noszonych ze sobą rzeczy.

TOREBKA SKÓRZANA LISTONOSZKA DAN-A T223 CZARNA

WŁOSKA SKÓRZANA LISTONOSZKA BEŻOWA ROVICKY TWR-68
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

pixel