Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak spakować walizkę, by zaoszczędzić miejsce?

2020-06-01
Jak spakować walizkę, by zaoszczędzić miejsce?
Planowanie wakacji nie dla każdego jest przyjemnością. Zwłaszcza na jego ostatnim etapie – pakowaniu się. Każda walizka ma swoje ograniczenia, a dodatkowe nakładają na nas przewoźnicy i linie lotnicze. Bywa, że nawet krótki, weekendowy staje się wyzwaniem, gdy trzeba zmieścić w bagażu wszystkie potrzebne na ten czas rzeczy. Jak spakować walizkę, by zaoszczędzić miejsce? Poznaj 7 naszych trików.

Rolowanie

Rolowanie ubrań to pierwsza zasada ergonomicznego pakowania ubrań. Zwijaj w rulony wszystko, co się da, a rolki układaj ciasno obok siebie. W ten sposób zmieścisz do walizki znacznie więcej ubrań, niż przy metodzie układania ich poskładanych w kostkę. Chcą uniknąć nieestetycznych zagnieceń na ubraniach wyjętych z walizki, najpierw poukładaj je warstwami, a dopiero później zroluj. W ten sposób zaoszczędzisz jeszcze więcej miejsca w walizce.

Walizka podróżna średnia twarda ABS SOLIER STL946 zielona

Przypnij biżuterię

Problemem przy pakowaniu może być zabezpieczenie biżuterii, którą zechcesz zabrać ze sobą na wyjazd. Szkatułki, w których zazwyczaj przechowujesz kolczyki, łańcuszki, pierścionki, wisiorki i bransoletki zajmą dużo miejsca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie przypięcie biżuterii do podszewki walizki lub jednego z obrań. Wykorzystaj do tego agrafki. Drobiazgi nie rozsypią się we wnętrzu bagażu i nie zgubisz żadnej z cennych rzeczy. Pamiętaj, by łańcuszki dodatkowo zabezpieczyć przed zerwaniem i poplątaniem. Pomogą Ci w tym słomki do napojów, przez które przewlecz biżuterię i zepnij jej końcówki.

Zestaw walizek podróżnych twardych ABS SOLIER STL946 burgundowy

Skarpetki spakuj do butów

Znaczną część walizki zajmują buty. Potraktuj je, jak pojemniki do przechowania na czas podróży mniejszych elementów garderoby. Świetnie sprawdzą się do spakowania w nie skarpetek. To nie tylko oszczędność miejsca w bagażu. Takie wypełnienie dodatkowo zabezpieczy Twoje obuwie przed zniekształceniem podczas podróży.

Zestaw walizek podróżnych twardych ABS SOLIER STL946 burgundowy

Dwa sposoby na pasek

Ulubione paski możesz spakować na dwa sposoby. Pierwszy to rozłożenie go na płasko i ułożenie go wzdłuż krawędzi walizki. Możesz też wykorzystać pasek do zabezpieczenia kołnierzyka przed odkształceniem. Wystarczy zwinąć go w ślimak i schować w koszulę. Po wyjęciu z walizki wszystko zachowa estetyczny wygląd i będzie gotowe do założenia.

Ładowarki i kable do telefonu

Dużym wyzwaniem jest dzisiaj spakowanie do walizki sprzętu elektronicznego i akcesoriów. Kable do telefonu i ładowarki muszą nie tylko zmieścić się w bagażu, ale też zostać odpowiednio zabezpieczone na czas podróży. Przewody zwiń i zwiąż gumką do włosów, by nie plątały się. Do walizki spakuj je na końcu, by w razie potrzeby szybko po nie sięgnąć. W bagażu przechowaj je w torebce typu zip, kosmetyczce lub etui na okulary, które założysz na czas podróży.

Walizka podróżna duża twarda ABS SOLIER STL946 beżowa

Torebki próżniowe

Hitem wśród osób podróżujących stają się torebki próżniowe. Mają one wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość tematycznego segregowania pakowanych rzeczy. Druga to ich zabezpieczenie przed ubrudzeniem np. wylewającym się z opakowania kosmetykiem. Trzecia zaleta, choć zamyka listę jest najważniejszą pod kątem oszczędności miejsca w walizce – ubrania w workach próżniowych tracą na swojej objętości, więc możesz zabrać ich ze sobą więcej.

Mini kosmetyki

Nie zabieraj ze sobą kosmetyków w ich pełnowymiarowych opakowaniach. Skorzystaj z podróżnych buteleczek i pojemników, do których przelej ulubione preparaty lub kup ich mini wersje.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel