Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak się pakować? Zaoszczędź jak najwięcej miejsca

2021-07-05
Jak się pakować? Zaoszczędź jak najwięcej miejsca

Praktyczne umiejętności we współczesnym świecie, to z pewnością ogromny atut. Bardzo często, przed dokonaniem czynności, musimy ją zaplanować i rozplanować, dzięki czemu zaoszczędzamy także czas. Ostatecznie, czas to pieniądz. Z pewnością każdy zaliczył kiedyś porażkę, przy pakowaniu się na wakacyjny wyjazd – za mała walizka, za duża waga, brak umiejętności rozplanowania wszystkiego tak, aby się zmieściło. Zatem umiejętność praktycznego pakowania się, wydaje się aż nadto przydatna. Dzięki niej pakowanie będzie czystą formalnością, jak i przyjemnością.

Bezdyskusyjnie, pakowanie się na wyjazd w sposób praktyczny to nie lada wyzwanie. Przekażę Ci jednak parę wskazówek, dzięki którym rozwiniesz swoje podróżnicze zdolności. Przede wszystkim, pamiętaj, że pamięć bywa zawodna – jeżeli wiesz, że wyjedziesz, zacznij się pakować w swojej głowie i zrób listę potrzebnych rzeczy. Dzięki temu możesz być pewien, że wszystko znajdzie się w walizce. Kwestia następna bywa sporna – niekiedy mówi się, że najlepiej jest dać rzeczy ciężkie na dno bagażu i dopakowywać resztę bądź rolować wszelkie ubrania. W obu dobrze rozplanowanych przypadkach, z pewnością zaoszczędzisz dużo miejsca.
MAŁA WALIZKA KABINOWA ABS 55X37X24CM STL838 CZARNA

Szczegół jest zawsze ważny; zatem należy pamiętać o dopełnianiu pewnych przestrzeni, drobnymi rzeczami – na przykład skarpetkami, bielizną czy biżuterią. Innym rozwiązaniem są także buty – wsadź w nie skarpetki bądź krótki top, a zaoszczędzisz miejsce i zapewnisz swoim butom niezmieniony kształt. Najistotniejsze jest, abyś na wierzch swojej walizki, spakował rzeczy, które mogą Ci się przydać. Z pewnością, pomaga to zachować porządek w Twoim bagażu oraz umożliwia szybkie, bezproblemowe znalezienie rzeczy, której potrzebujesz. Jeżeli czeka Cię jeden nocleg w trakcie podróży, nie będziesz musiał się przekopywać przez pół walizki, aby znaleźć szczoteczkę do zębów czy piżamę!

Jeżeli Twoja walizka nie jest torbą bez dna, to musisz zastosować się do paru porad. Zabranie części swojej szafy, którą charakteryzują stonowane ubrania, w jednolitych barwach, daje Ci więcej możliwości, jeżeli chodzi o dopasowanie różnych elementów stylizacji. Podobne barwy lub jej odcienie, zawsze będą ze sobą współpracowały, zatem taki zabieg, z góry określa Ci, co powinieneś zabrać, a tym samym oszczędza miejsca na niepotrzebne rzeczy, pod tytułem „może założę”. Przed pakowaniem, warto zrobić 3 stosy ubrań, które zostaną pogrupowane na te niezbędne, przydatne i genialne, ale niekoniecznie funkcjonalne. W takiej kolejności powinniśmy pakować swoje rzeczy, aż dojdziemy do tych, które chcielibyśmy wziąć, ale niekoniecznie nam się przydadzą. Wówczas – jeżeli mamy jeszcze miejsce w walizce – możemy wybrać ubrania, które jeszcze się zmieszczą. Jeżeli myślisz o zabraniu paska, koniecznie rozwiń go i rozciągnij na całą długość walizki.
DUŻA WALIZKA PODRÓŻNA PIERRE ANDREUS E-ABS ROZ M

Jak widzisz, podróżniczych lifehacków jest wiele. W zależności od typu i długości podróży wybieramy różne niezbędniki. Pamiętaj jednak, że przy dobrze przemyślanym pakowaniu, zawsze znajdzie się miejsce na jakieś dodatkowe cuda… Wygląda na to, że masz do przemyślenia plan pakowania na wyjazd!

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
pixel