Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przechowywać nieużywane torebki?

2018-02-19
Jak przechowywać nieużywane torebki?
Dla wielu pań skórzana torebka jest ulubionym dodatkiem do stylizacji. Nic dziwnego, że zazwyczaj nie ograniczają się do jednego lub dwóch modeli, ale mogą pochwalić się bogatą kolekcją kuferków, listonoszek czy aktówek. Warto zastanowić się, jak prawidłowo należy je przechowywać, aby pomimo upływu czas wciąż zachwycały estetycznym wyglądem.

Torebki z lakierowanej skóry – jak o nie dbać?

Jeśli w naszej szafie znajdują się kuferki czy listonoszki z lakierowanej skóry, koniecznie musimy zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania. Należy ułożyć torebkę w taki sposób, aby nie spowodować żadnych zagięć, ponieważ są one główną przyczyną pęknięć w lakierowanych materiałach. Atutem tego typu dodatków jest łatwość ich czyszczenia. W praktyce, modne torebki z lakierowanej skóry wystarczy po prostu przecierać zwykłą, nieco wilgotną szmatką, aby szybko pozbyć się kurzu.

MADE IN ITALY Spalla 225 granatowa lakierowana włoska torebka skórzana


Skórzana torebka – jak prawidłowo ją przechowywać?

Niektóre kuferki czy listonoszki tracą swoją charakterystyczną formę bez wypełnienia. Warto zadbać o ich prowizoryczne wypchanie – tak, aby nie doprowadzić do zapadania się skóry i innych deformacji. W tym celu wystarczy sięgnąć po papiery lub stare gazety – zgniecione kartki świetnie sprawdzają się w roli wypełnienia. Bardzo ważne jest również, aby skórzane torebki przechowywać w suchym i zacienionym miejscu. Nie można narażać ich na bezpośredni kontakt z promieniami UV, ponieważ są one jedną z głównych przyczyn utraty intensywności koloru. Niektóre panie chowają torebkę do szafy od razu po powrocie do domu – nawet jeśli jest ona nieco wilgotna od deszczu czy śniegu. Niestety, może to doprowadzić do zacieków i odkształceń, dlatego lepiej pozostawić ją do wyschnięcia, a wnętrze wyłożyć papierami lub szmatkami pochłaniającymi wilgoć. Z myślą o zabezpieczeniu przed kurzem i innymi nieczystościami warto przechowywać skórzane torebki w przeznaczonych do tego pokrowcach lub bawełnianych kieszonkach. Dzięki temu uda nam się ochronić kuferek czy listonoszkę przed pyłkami wnikającymi w ich szczeliny.

Torebka skórzana damska listonoszka DAN-A T178 czarna
W przypadku torebek wykonanych z naturalnej skóry nie należy decydować się na przechowywanie ich w foliowych workach lub reklamówkach, ponieważ nie zapewniają one optymalnej cyrkulacji powietrza. Warto także układać nieużywane torebki w taki sposób, aby nie miały bezpośredniego kontaktu z innymi materiałami. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzianin denimowych – dżins często prowadzi do powstawania nieestetycznych smug na skórzanych powierzchniach. Należy także pamiętać o częstym wytrzepywaniu torebek, aby pozbyć się okruszków i innych nieczystości - zwłaszcza jeśli chodzi o torebki worki.

Warto zadbać o odpowiednie warunki przechowywania nieużywanych torebek, dzięki czemu nasza ulubiona kopertówka czy listonoszka oraz shopper bag zawsze będzie przygotowana do noszenia. Czynności pielęgnacyjne zazwyczaj można ograniczyć do przecierania skórzanej powierzchni, a w razie konieczności można zdecydować się na zastosowanie impregnatu. Najważniejsze jest, aby zabezpieczyć torebki przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV oraz wilgoć.

Polecane

pixel