Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pielęgnować skórzane buty i torebki, aby służyły nam przez długi czas?

2023-02-06
Jak pielęgnować skórzane buty i torebki, aby służyły nam przez długi czas?

Inwestycja w porządne skórzane buty czy torebki skórzane to zdecydowanie dobry wybór. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno naturalnej skóry, trzeba pamiętać również o tym, żeby prawidłowo zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami. Pielęgnacja skórzanych butów i torebek pozwoli przedłużyć ich żywotność nawet do kilku dekad! W kilku prostych krokach wyjaśnimy jak robić to szybko i prawidłowo.

 

Jak przygotować skórę do pielęgnacji?


Pierwszą rzeczą, na którą zawsze powinniśmy zwracać uwagę jest rodzaj skóry, z której wykonane zostały buty, torebka czy inne akcesoria. W zależności od tego, czy jest to skóra licowa, czy na przykład zamsz, dbanie o nią będzie się nieco różnić.

Następnie musimy wybrać odpowiednie preparaty, zarówno do czyszczenia, jak i dalszego zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Warto na początku przetestować dany produkt na małym, niewidocznym kawałku skóry naturalnej. W ten sposób upewnimy się, że preparat nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów czy zmiany koloru skóry. Pamiętajcie o przeczytaniu najpierw ulotki i sposobu użycia każdego produktu przeznaczonego do skóry naturalnej.

 

Pielęgnacja skóry licowej


Skóra licowa jest najczęstszym rodzajem skóry, z którego wykonywane są buty i torebki. Skóry licowe są gładkie, występują zazwyczaj z połyskiem lub półpołyskiem.

Krok 1. Czyszczenie

Skórę najpierw należy oczyścić z zabrudzeń i kurzu. Do tego można użyć zwyczajnej szczotki do butów. Jeśli jednak to nie wystarcza, doskonale sprawdzi się cleaner do czyszczenia skór i zamszu. Uniwersalny środek czyszczący pomoże usunąć większe i cięższe zabrudzenia.

 

UNIWERSALNY ŚRODEK DO CZYSZCZENIA SKÓR, ZAMSZU I TKANIN PIANKA CZYSZCZĄCA MASTER B12

Krok 2. Odżywienie i pielęgnacja

Produkt do pielęgnacji skór naturalnych należy rozprowadzić cienko przy użyciu materiałowej szmatki. Tutaj idealnie sprawdzi się kosmetyk pielęgnacyjny, który zadba o wzmocnienie skóry.

KOSMETYK WZMACNIAJĄCY DO PIELĘGNACJI SKÓRY NATURALNEJ PAOLO PERUZZI W-01 200ML

 

Krok 3. Impregnacja

Jest wiele środków służących do impregnacji skóry licowej. Wybierzcie ten, którego sposób aplikacji najbardziej Wam odpowiada. Jednym z najprostszych w użytku jest preparat w sprayu, ale jeśli z takiego korzystacie pamiętajcie o odpowiednim wywietrzeniu pomieszczenia.

 

Pielęgnacja zamszu i nubuku


Są to skóry o meszkowatej strukturze z widocznymi małymi włoskami. Do tego rodzaju skór przeznaczone są konkretne produkty, których na rynku też znajdziecie mnóstwo.

Krok 1. Czyszczenie

Do czyszczenia zamszu i nubuku najlepiej zda się specjalna szczotka lub gumka, które zdecydowanie poradzą sobie z plamami i kurzem.

Krok 2. Pielęgnacja

Tutaj sprawdzą się produkty przeznaczone typowo do zamszu i nubuku lub uniwersalne preparaty pielęgnujące skórę naturalną. Jeśli wasze buty czy torebka potrzebują jednak trochę więcej odnowy wypróbujcie produkt do zadań specjalnych. Do nałożenia tego produktu przyda się delikatny pędzelek.

RENOWATOR DO ZAMSZU I NUBUKU J. BRĄZOWY PAOLO PERUZZI 250 ML W-04-LB

Krok 3. Impregnacja

Do zabezpieczenia butów i torebek z zamszu i nubuku użyjcie dedykowanych impregnatów, które uchronią je przed wilgocią i zniszczeniem.

Pamiętajcie o regularnej pielęgnacji skóry naturalnej, a na pewno będziecie zachwyceni efektami!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixel