Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać torebkę do jesiennej stylizacji – poradnik

2019-11-11
Jak dobrać torebkę do jesiennej stylizacji – poradnik
Nawet gdy jesień zaskakuje pięknymi i słonecznymi dniami, to towarzyszą jej chłodne wieczory i poranki. Wraz ze zmianą temperatury na zewnątrz zmienia się nieco zawartość naszej szafy. Na dnie lądują zwiewne sukienki i krótkie spodenki, za to coraz częściej sięgamy po obszerne swetry oraz ciepłe płaszczyki. Pociąga to za sobą konieczność zmiany torebki. Poniżej podpowiadamy jak dobrać torebkę do jesiennej stylizacji, aby wyglądać perfekcyjnie.

Torebka pod kolor butów – czy to konieczność?

Dobieranie torebki pod kolor butów to zasada, od której już powoli się odchodzi. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy stworzyć bezpieczny zestaw, który nie rzucałby się w oczy i pasował do wielu różnych stylizacji. Należy jednak pamiętać, aby w takiej sytuacji poza kolorem zwrócić uwagę na to, aby oba elementy były wykonane z podobnego materiału.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć np. granatowe sztyblety i bordową torebkę. Takie zestawienie będzie zdecydowanie bardziej rzucać się w oczy. Najlepiej, aby oba kolory zostały jeszcze raz powtórzone w stylizacji, np. w kolorze szalika, czapki czy rękawiczek. Należy jednak zwrócić uwagę, aby różnych kolorów nie było zbyt wiele oraz unikać łączenia ze sobą barw, które ze sobą nie współgrają.


Aktówka damska lakierowana Rovicky 1235
 

Obowiązkowa równowaga w stylizacjach

To, co zakładamy na dół, powinno pozostawać w równowadze z tym, co na dole. Jeżeli ubierzemy szeroki płaszczyk i lekkie buty, to już na pierwszy rzut oka będzie widać, że coś nie gra. Zakładając więc cięższe buty i cieplejsze ubrania, konsekwentnie powinniśmy wybierać także większe torebki. Oczywiście od tej zasady istnieje kilka wyjątków. Jednak, jeśli chcemy mieć pewność, że torebka pasuje do całości jesiennej stylizacji, najlepiej jej przestrzegać.

Skórzana listonoszka DAAG Native 21 bordowa
 

Kolor torebki ma ogromne znaczenie

To, jaki kolor torebki wybierzemy do jesiennej stylizacji, jest również bardzo ważne i nie chodzi tutaj tylko o wspomnianą już linię buty-torebka, ale także o okrycie wierzchnie. Jeżeli kurtka lub płaszczyk, który wybraliśmy do jesiennej stylizacji, jest np. beżowa, to w żadnym wypadku nie należy dobierać torebki w tym samym kolorze. Będą się one ze sobą zlewać, co będzie wyglądać bardzo niekorzystnie.


Aktówka damska z tłoczonym wzorem skóry węża czerwona Rovicky 1326

Torebka dopasowana stylistycznie do okrycia wierzchniego

Nie tylko kolor kurtki czy płaszczyka ma znaczenie, równie ważny jest krój ubrania. Do eleganckiego płaszczyka nie założymy sportowej torebki czy plecaka, a do sportowej kurtki eleganckiej torebki na łańcuszku. Kobiety preferujące styl elegancki mają ułatwione zadanie, gdyż większość torebek będzie idealnie z nimi współgrać. Natomiast w przypadku sportowych kurtek dobrym wyborem będzie plecak, shopperka lub torebka-worek. Należy jednak zwrócić uwagę na wielkość uszek. Gdy są zbyt krótkie, to w połączeniu z grubszą kurtką będą wyglądać komicznie. Podobnie jeśli nosimy przy sobie dużo rzeczy i torebka jest dość ciężka - lepiej nie przekładać jej na ukos, gdyż wciśnięty pasek nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Natomiast popularny podczas jesiennych chłodów długi, pikowany płaszczyk bez problemu można zestawiać z większością modeli torebek.


Włoska listonoszka skórzana zielona Rovicky TWR-56
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel