Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak NIE dobierać dodatków do stylizacji - poradnik dla niego

2019-09-26
Jak NIE dobierać dodatków do stylizacji - poradnik dla niego
Mężczyźni przy doborze dodatków do stylizacji zwykle polegają na opinii sprzedawcy, innych osób lub kierując się tym, czy dany element się im podoba. Często nie zastanawiają się, jak dodatek będzie współgrać z całością stroju. W ten sposób tworzą stylizacje pełne modowych wpadek. Panowie w kwestii ubioru często naśladują znajomych. Niestety najczęściej wybierają sobie nieodpowiednie wzorce, powielając błędy innych osób.

Brak paska w eleganckiej stylizacji

Mężczyźni często noszą pasek do jeansów, ale zapominają o nim, wkładając garnitur. Tymczasem jest to element niezbędny w eleganckich stylizacjach. Powinien on być w jednolitym kolorze, z prostą klamrą. Do garnituru najlepiej wybierać pasek w kolorze tym samym lub zbliżonym co buty. Choć jest to element obowiązkowy, to jednak nie powinien skupiać na sobie uwagi, a być jedynie dodatkiem. Paski materiałowe, plecione, różnokolorowe lepiej zostawić do nieoficjalnych stylizacji.
Pasek męski skórzany Brodrene LIC30 czarnyPasek męski skórzany Brodrene LIC30 czarny    PASEK MĘSKI SKÓRZANY BRODRENE LIC30 CZARNY

Pasek do spodni w kolorze innym niż buty

O ile na co dzień można założyć pasek i buty w innych kolorach, to w stylizacji z garniturem należy bezwzględnie dopasować barwę dodatków do siebie. Jednak to jeden z najczęściej popełnianych błędów modowych wśród mężczyzn. Pasek do spodni i buty powinny być w tym samym kolorze, wykonane z materiałów o podobnej strukturze. Dzięki temu cała stylizacja będzie wyglądać spójnie.

PASEK MĘSKI SKÓRZANY BUFFALO WILD BRĄZOWY

Nieodpowiedni kolor dodatków w stylizacji

Pasek do spodni i buty w tym samym kolorze również mogą być modowym faux pas, jeśli ich barwa nie jest odpowiednio dobrana do całości. Warto trzymać się zasady, by w stylizacji ograniczyć się do występowania 3 kolorów z dopuszczeniem ich różnych odcieni. Dzięki temu cały strój nie będzie przeładowany barwami i nie będzie prezentować się kiczowato.

Pasek zegarka niedobrany do butów i paska

Zegarek powinien się znaleźć obowiązkowo w każdej eleganckiej stylizacji męskiej. Podkreśla on pozycję i pozytywnie wpływa na wizerunek osoby, która go nosi. Jednak kolor paska od zegarka powinien współgrać z barwą butów i paska do spodni. Popularne obecnie smartwatch'e sprawdzą się w codziennych stylizacjach, a do garnituru lepiej wybrać zegarek o prostej tarczy i skórzanym pasku.

Torba męska niedobrana stylistycznie do ubioru

Choć plecak jest niezwykle wygodny, to noszenie go do garnituru nie jest dobrym pomysłem. Do oficjalnych stylizacji zdecydowanie lepiej wybrać dobrej jakości skórzaną torbę męską. Powinna ona współgrać kolorystycznie z całością stylizacji i pasować do pozostałych dodatków.

https://www.skorzana.com/product-pol-16840-Skorzana-torba-meska-na-laptopa-czarna-SOLIER.html
AKTÓWKA TECZKA BIZNESOWA NA DOKUMENTY MILTON ML35
Skórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIERSkórzana torba męska na laptopa jasnobrązowa SOLIER              SKÓRZANA TORBA MĘSKA NA LAPTOPA JASNOBRĄZOWA SOLIER

Buty nieodpowiednie do całości stylizacji

Niestety źle dobrane obuwie, które w żaden sposób nie komponuje się z resztą ubioru, to również częsty widok wśród mężczyzn. Eleganckie półbuty w połączeniu z krótkimi spodenkami bądź materiałowe spodnie i trampki to częsty modowy błąd. Dobrej jakości buty dopasowane stylistycznie do całości outfitu to kluczowy element.

Dodatki w kolorze sukienki partnerki

Zakładanie koszuli bądź dodatków w kolorze sukienki partnerki to błąd, który często można spotkać podczas wesel bądź studniówek. Takie zestawienie nigdy nie wygląda dobrze i należy tego unikać.
Dobór dodatków do męskiej stylizacji to nie prosta sprawa, szczególnie dla kogoś, kto zupełnie nie interesuje się modą. Należy zwrócić uwagę na wiele elementów, które muszą ze sobą współgrać, aby stworzyć idealną stylizację.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel