Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Impregnacja torebki skórzanej - jak to zrobić?

2024-03-11
Impregnacja torebki skórzanej - jak to zrobić?

Właśnie kupiłaś sobie wymarzoną torebkę? Boisz się, że się pobrudzi albo zniszczy, a strach ogranicza Cię przed jej noszeniem? Jest na to sprawdzony sposób. Wystarczy postawić na odpowiednią impregnację torebki skórzanej. W ten sposób uda Ci się skutecznie zabezpieczyć ją przed deszczem, śniegiem, a nawet przed codziennym zużyciem? To właśnie impregnacja zapewni jej długowieczność i świetny wygląd. Zainteresowana? A zatem dowiedz się już teraz, jak poprawnie zaimpregnować skórzaną torebkę!


Dlaczego impregnacja torebki skórzanej jest ważna?


Zacznijmy od tego, żeby dowiedzieć się, dlaczego warto stosować impregnacje, a jednocześnie poznając zalety tego rozwiązania. Otóż skóra, naturalny i porowaty materiał, jest podatna na absorpcję wody, a przy tym też różnego rodzaju plamy oraz uszkodzenia spowodowane przez brud i nie tylko. A zatem warto odpowiednio chronić tego typu produktu. Co więcej, impregnacja tworzy specjalną ochronną barierę, która zapewnia bezpieczeństwo, a przy tym pozwala szybciej i sprawniej wyczyścić materiał. Przede wszystkim torebka nie przemoknie, zachowa swój naturalny kolor, wygląd, a czyszczenie będzie proste jak nigdy. Wystarczy tylko przetarcie i gotowe! Zatem nie zastanawiaj się i postaw na impregnację, dzięki czemu przedłużysz żywotność torebki.


AŻUROWA SHOPPERKA DAMSKA LULUCASTAGNETTE SOPHIANE CUMIN POMARAŃCZOWALISTONOSZKA BEŻOWA LULUCASTAGNETTE [DH] TEOPHILE

 

Kiedy impregnować torebkę skórzaną?


Dobrze też odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy impregnować torebkę. Oczywiście jest to wskazane w przypadku nowego produktu, zanim jeszcze będzie użyty i jest wciąż czysty. Trzeba zadbać o zabezpieczenie każdego kawałka. Dodatkowo ważna jest też regularna konserwacja. Czyli powtarzanie impregnacji co kilka miesięcy.

KUFEREK DAMSKI LULUCASTAGNETTE VARADAT CZARNY


Impregnacja torebki – jak powinna przebiegać? 


Pierwszym etapem, o ile produkt nie jest zupełnie nowy, jest oczyszczanie. Czyli na samym początku należy dokładnie oczyścić torebkę z kurzu, brudu i ewentualnych plam. W tym celu najlepiej użyć miękkiej ściereczkę lub specjalny produkt do czyszczenia skóry. Teraz ważne jest wysuszenie. A zatem, jeśli używałeś preparatu do czyszczenia, odczekaj aż skóra naturalnie wyschnie. Oczywiście etap ten pomijasz, jeśli produkt jest nowy.


LISTONOSZKA SKÓRZANA PAOLO PERUZZI SI-11-BR BRĄZOWA


W następny kroku należy wybrać odpowiedni produkt do impregnacji. Na rynku dostępne są różne rodzaje środków do impregnacji skóry, w tym spraye, kremy i woski. Musisz zatem wybrać produkt odpowiedni do typu skóry Twojej torebki. Jeśli masz wątpliwości, to najlepiej sprawdź zalecenia producenta torebki, a przede wszystkim przetestuj wybrany środek na mało widocznym fragmencie torebki.

IMPREGNAT SPRAY DO PIELĘGNACJI SKÓRY NATURALNEJ MASTER BEZBARWNY B5
SHOPPERKA SKÓRZANA MARCO MAZZINI CROCO KONIAKOWA VS65E


Jeśli wybrałeś spray, to pamiętaj, aby trzymać butelkę w odległości około 20 cm od torebki. Aplikuj równomiernie, unikając nadmiernego nasycenia materiału. Ważne, aby każdy zakamarek został zaimpregnowany. Później pozostaw torebkę do wyschnięcia. Najlepiej w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.


WOREK SKÓRZANY BELTIMORE M24 GRANATOWY

KREM OCHRONNY DO PIELĘGNACJI SKÓRY NATURALNEJ WŁOSKI MASTER CZARNY B4B

 


Dodatkowe wskazówki


Nie używaj środków impregnujących przeznaczonych do innych materiałów, inaczej można uszkodzić produkt.
Unikaj ekspozycji torebki na mocne źródła ciepła, jak również na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co może negatywnie wpływać na materiał.
Regularnie sprawdzaj stan torebki i powtarzaj impregnację w razie potrzeby.


Podsumowanie


Impregnacja torebki skórzanej to kluczowy element dbania o jej wygląd i trwałość. Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcjami producenta środków impregnujących i torebki, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024

Polecane

Listonoszka beżowa LuluCastagnette [DH] TEOPHILE

Listonoszka beżowa LuluCastagnette [DH] TEOPHILE

139,99 zł brutto111,99 zł brutto111.99 pkt.
Worek skórzany BELTIMORE M24 granatowy

Worek skórzany BELTIMORE M24 granatowy

119,99 zł brutto119.99 pkt.
Shopperka skórzana MARCO MAZZINI croco koniakowa vs65e

Shopperka skórzana MARCO MAZZINI croco koniakowa vs65e

439,99 zł brutto439 pkt.
505,74 zł / ml brutto
pixel