Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Historia pierwszych torebek

2016-11-03
Jak wyglądały pierwsze torebki damskie?

Warto wiedzieć, że pierwsze torebki damskie były noszone już przez ludzi pierwotnych. Oczywiście, ich wygląd znacznie odbiegał od tych, które są zakładane dzisiaj. Za te elementy uznawano wówczas? worki, które były tworzone z różnych materiałów. Trzeba podkreślić, że w tamtym czasie torebki służyły głównie do gromadzenia i przenoszenia pokarmu. W końcu ludzie prowadzili koczowniczy tryb życia, a te elementy bardzo im się przydawały, kiedy zmieniali położenie.

Jak zmieniał się wygląd torebek damskich ?

Trzeba wspomnieć, że kolejnym ważnym okresem dla rozwoju torebek damskich była starożytność . W Egipcie te elementy były przypinane do pasa albo przedramienia. Nie można nie wspomnieć, że służyły tamtejszym ludziom jako przedmiot do przenoszenia drobnych rzeczy. Już wtedy można było zaobserwować pewną różnorodność w rodzajach torebek. Osoby z wyższego szczebla posiadały elementy mające różne ozdobniki. Najbiedniejsi nie mieli takiego przywileju.

W średniowieczu pojawił się model torebek damskich, który do złudzenia przypomina obecnie bardzo często noszone listonoszki.W tamtych czasach te elementy były wykorzystywane do przechowywania oraz przenoszenia pieniędzy przez miejskich kupców. Warto zaznaczyć, że w średniowieczu wiele torebek było bardzo bogato zdobionych. Można tutaj zauważyć kolejny postęp w stosunku do elementów używanych choćby w Egipcie (w epoce starożytności). Co ciekawe, posiadanie torebki, która była bogata zdobiona, oznaczało przynależność do dość wysokiej grupy społecznej. Inną ciekawostką jest fakt, że w tamtym okresie to mężczyźni zdecydowanie częściej nosili torebki.

W późniejszym okresie pojawiły się pierwsze modele dużych toreb na ramię. Były one zazwyczaj stosowane przez biednych ludzi do przenoszenia narzędzi oraz innych przedmiotów. Warto także wspomnieć, że powstały malutkie torebki, które były umieszczane w specjalnych kieszeniach ukrywanych w sukniach. Coraz więcej elementów z tej kategorii było bardzo bogato zdobionych. Spora ilość charakteryzowała się ciekawymi wzorami i kolorystyką na naprawdę dobrym poziomie. Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem mającym wpływ na historię torebek damskich była Rewolucja Francuska, która odcisnęła swoje piętno także na modzie. Kobiety coraz częściej nosiły smukłe kreacje i posiadały dużą ilość przedmiotów, bez których nie mogły ruszyć się z domu. W związku z tym, podręczne torebki były dla nich bardzo użyteczne. W tamtym okresie najbardziej charakterystycznymi elementami były tak zwane ?śmiesznotki?. Jak wyglądały te torebki? Były to małych rozmiarów przedmioty, które kobiety trzymały w ręku. Niektóre panie miały zaś przyczepiane torebki za pomocą paska (do nadgarstka).

Początek ery wiktoriańskiej przyniósł kolejne zmiany. Ludzie posiadali coraz więcej możliwości technologicznych, dlatego mogli produkować na masową skalę. To też przyczyniło się do faktu, że możliwość nabycia torebek damskich nie była już tylko przywilejem wyższych sfer. Nawet mniej zamożne osoby mogły pozwolić sobie na taki zakup. Warto dodać, że torebki w tamtym okresie posiadały szereg rozmaitych dodatków.Obecnie, na rynku są torebki damskie przeznaczone dla każdej pani. Wszystkie kobiety znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Producenci dbają, aby ich produkty nie odbiegały od najbardziej standardowych trendów. Nie brakuje też innowacyjnych rozwiązań, które również mają swoje grono odbiorców. Obecnie panie mogą kupować torebki damskie w przeróżnych rozmiarach czy barwach. Trzeba podkreślić, że aktualnie produkowane elementy mają też bardzo szerokie zastosowanie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel