Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Etui na karty - dlaczego nie warto nosić ich w portfelu?

2016-04-11
Etui na karty - przede wszystkim bezpieczeństwo

Wiele dokumentów, które nosimy codziennie przy sobie ma rozmiar karty kredytowej. Praktycznie poza dowodem rejestracyjnym wszystkie mają taki sam format i wykonane są z podobnego tworzywa. Dedykowane etui zostało stworzone właśnie z myślą o tych dokumentach. Głównie po to by oddzielić je od portfela i gotówki.

Jaki to ma sens?

Przede wszystkim bezpieczeństwo ? to właśnie portfele najczęściej padają łupem złodziei. Jeżeli oddzielimy ważne dokumenty od portmonetki, uda nam się uratować bardzo wiele. W dzisiejszych czasach gotówki nie nosimy ze sobą tak wiele, jak miało to miejsce lata temu, więc strata będzie niewielka. Często sam portfel jest więcej wart, niż jego zawartość. Zwłaszcza wtedy, gdy najważniejsze dokumenty i karty kredytowe przezornie umieściliśmy w etui.

Dobrym pomysłem jest również podzielenie kart bankowych, które na co dzień nosimy przy sobie i przełożenie jednej, lub kilku do dedykowanego futerału. Jest to szczególnie przydatne podczas dalszych wyjazdów. Gdy zagubimy portfel, awaryjna karta kredytowa schowana do etui będzie dla nas ratunkiem i odwrotnie ? ?plastikowy pieniądz? przezornie pozostawiony w portmonetce pomoże wyjść z opresji, w przypadku zaginięcia futerału z dokumentami.

Eleganckie i wygodne etui na karty

Eleganckie etui na karty jest również bardzo dobrze widziane w rozmaitych sytuacjach biznesowych. Może ono także służyć jako futerał na wizytówki, które zawsze warto mieć przy sobie. Małe, zgrabne etui w klasycznym kolorze będzie zdecydowanie lepiej widziane, niż wyciąganie wizytówki z portfela o sporych rozmiarach. Szeroki wybór kolorystki sprawia, że futerał będzie odpowiednim dodatkiem do damskiej torebki, jak i kieszeni męskiej marynarki. W obydwu przypadkach wymiary mogą się okazać bardzo istotne ? wypchana kieszeń marynarki, czy ledwo domykająca się kopertówka to niepożądany widok podczas eleganckiego bankietu.

Panom z powodzeniem można polecić ten model:

choć klasyka wykonania stawia ten produkt również w kategorii unisex. Paniom z kolei proponujemy nieco odważniejszą kolorystykę, jak np.

Warto również poruszyć kwestię wygody użytkowania etui. Niewielkich rozmiarów futerał można umieścić nawet w najmniejszej kieszeni większości torebek co sprawia, że panie szybko i sprawnie będą w stanie odnaleźć kartę bankową bez konieczności przegrzebywania całej zawartości bagażu. To szczególnie istotna funkcja, którą z pewnością docenią osoby znajdujące się za nami w kolejce do kasy.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel