Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elegancja w podróży, czyli praktyczny bagaż podręczny

2018-06-15
Elegancja w podróży, czyli praktyczny bagaż podręczny
Podróże duże i małe, dla przyjemności i służbowe — wszystkie je łączy konieczność pakowania. Coraz chętniej podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, doceniając swobodę, jaką dzięki temu zyskujemy. Podczas weekendu w innym mieście, czy dwudniowej delegacji nie będziemy przecież potrzebować mnóstwa rzeczy, a zyska dzięki temu zarówno nasz kręgosłup, jak i wizerunek. Zdecydowanie lepiej będziemy wyglądać z niewielkim eleganckim bagażem niż z kilkoma ciężkimi torbami, którym nie dałby rady nawet Herkules.

Przemyślane pakowanie

Wybierając się w podróż, a już szczególnie, jeśli będziemy lecieć samolotem, niezwykle ważny jest rozmiar bagażu. Przecież chciałoby się zabrać ze sobą tyle rzeczy, które będą potrzebne podczas wyjazdu, a czasem nawet i takie, z których nie korzystamy na co dzień, ale pakując walizkę czujemy, że akurat w trakcie tego wyjazdu będą nam one potrzebne. Tymczasem normy dotyczące maksymalnej wagi bagażu podręcznego, są nieubłagane. A nie ma przecież nic mniej eleganckiego niż rozgrzebywanie walizki na środku lotniska, aby założyć na siebie te najcięższe ubrania. Pakując się, najlepiej przygotować listę rzeczy, których będziemy potrzebować podczas wyjazdu, a potem spojrzeć na nią krytycznym okiem, czy aby na pewno jest na niej wszystko, co konieczne a nie ma zbędnego balastu?

Ani zbyt duża, ani zbyt mała

Kiedy już oszacujemy ile mniej więcej rzeczy będzie nam potrzebne podczas wyjazdu, pora na wybór odpowiedniej walizki lub torby. Przede wszystkim należy zadbać, aby jej rozmiar był adekwatny, do ilości rzeczy, które będą się w niej musiały znaleźć. Noszenie dużej, ale w połowie pustej walizki, to zły pomysł, ale nie należy także przesadzić w drugą stronę i nie upychać wszystkiego na siłę w zbyt małej torbie lub walizce, gdyż skończy się to pognieceniem ubrań i koniecznością prasowania ich zaraz po przyjeździe. Najczęściej wybieranymi opcjami są walizka, plecak lub torba podróżna.

Walizki

Pakowanie się do walizki jest chyba najłatwiejsze. Również łatwo jest się z nią przemieszczać, gdyż większość posiada kółka i rączkę. Dla tych, którzy lubią wyglądać elegancko, w każdej podróży idealnie sprawdzą się walizki wykonane ze skóry, z doczepianym wózkiem, która po przyjeździe zamieni się w elegancką torbę do przenoszenia laptopa lub ważnych dokumentów.

 
Skórzana torba damska 17" na laptopa z odpinanym wózkiem Mcklein Willowbrook 94985 czarna

Skórzana walizka podróżna na laptopa z odpinanym wózkiem 17" Mcklein Sheridan 84665
 

Torby podróżne

Natomiast torba podróżna, szczególnie taka bez usztywnień, sprawdzi się najlepiej, jeśli będziemy przewozić coś dużego o nieregularnym kształcie. Jednak w takiej torbie ubrania łatwiej się gniotą, więc trzeba zadbać o staranniejsze zapakowanie. Możemy także wybrać torbę podróżną, która posiada dodatkowe usztywnienia, dzięki czemu bagaż jest lepiej chroniony. Niektóre modele posiadają dodatkową kieszonkę na buty, co jest ogromnym udogodnieniem, gdyż nie musimy się martwić, że zabrudzą resztę bagażu.


Sportowa torba weekendowa męska Solier
 

Plecaki

Plecak jest przede wszystkim bardzo wygodny. Zakładamy go na plecy i obie ręce mamy wolne. Łatwo też odnaleźć szybko potrzebną rzecz. Jednak czy plecak może być elegancki? Jak najbardziej! Wystarczy sięgnąć po model wykonany ze skóry naturalnej o kroju przypominającym torbę na laptopa.


Mcklein Lincoln Park skórzany plecak z odpinanymi ramionami, torba na laptopa 15,4"

Polecane

pixel