Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dzień Dziecka – pierwsza torebka dla Małej Modnisi

2018-05-28
Dzień Dziecka – pierwsza torebka dla Małej Modnisi
Na ten dzień wszystkie dzieci czekają z prawie taką samą niecierpliwością, jak na odwiedziny Mikołaja w grudniu. Niektórzy rodzice pozwalają swoim pociechom w ten dzień robić tylko to, na co mają ochotę. Wiele dzieci, więc w ten dzień zamiast zdrowych posiłków zajada się fast foodami i słodyczami. Ale przecież tak wyjątkowy dzień zdarza się tylko raz do roku, można więc przymknąć na to oko. Nawet, jeśli rodzice podchodzą bardziej rygorystycznie do tego święta i nie pozwalają swoim pociechom na aż tak wiele swobody, to prezenty w ten dzień dostaje niemal każde dziecko. Dobrym pomysłem na podarunek dla dziewczynki jest torebka.

Czy dziewczynka ucieszy się z torebki?

Torebki kojarzą się raczej z kobietami, niż dziewczynkami. Dzieci zwykle noszą plecaki i to one wydają się dla nich najodpowiedniejsze, ale przecież plecaki służą do przenoszenia różnych rzeczy (chociażby książek do przedszkola czy szkoły), a torebka dla dziewczynki, to po prostu dodatek, który pozwoli jej się poczuć modną i dorosłą. Jest to szczególnie dobry pomysł na prezent dla dziewczynki, która wykazuje zainteresowanie strojeniem się lub spogląda z zazdrością na torebki noszone przez mamę. Taki podarunek spodoba się także dziecku, które chce być niezależne. Do własnej torebki dziewczynka będzie mogła zabrać ulubioną zabawkę, przekąskę na później czy nazbierane w parku kasztany i liście.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej torebki dla dziewczynki?

Kobiety wybierając torebkę, zwracają uwagę na jej pakowność, tymczasem torebeczka dla małej modnisi, to tylko dodatkowy gadżet, a jej pojemność nie ma zupełnie znaczenia. Najważniejsze, aby torebeczka była dopasowana rozmiarami do wysokości dziecka. Im niższa, drobniejsza dziewczynka tym ta torebeczka powinna być mniejsza. Nie chodzi przecież o to, aby przeciążać dziecko, każąc mu nosić ciężkie rzeczy. Ważna jest również waga torebki. Niektóre modele same w sobie bywają dość ciężkie przez usztywnienia i dodatkowe elementy. Dla małej dziewczynki lepiej wybrać coś lżejszego. Podczas zakupów warto również przyjrzeć się czy pasek posiada regulację, co będzie szczególnie ważne, gdy będziemy chcieli kupić dziecku nieco „ doroślejszą” torebkę. W przypadku braku możliwości regulacji paska, może się okazać, że torebka będzie sięgać dziecku do kostek. Nie jest to oczywiście problem nie do przeskoczenia, gdyż pasek można skrócić, jednak warto o tym pomyśleć jeszcze zanim wręczymy dziecku podarunek.
Torebki z ulubionymi postaciami z bajek

Dla najmłodszych dziewczynek dobrą propozycją będzie torebka z nadrukiem ulubionej postaci z bajki czy kreskówki. Taka torebka, to gwarancja udanego podarunku. Są one przeznaczone do użytku przez dzieci, a więc będą mieć odpowiednie rozmiary, a uszy ani paski nie będą zbyt długie.

Pierwsza „poważna” torebka

Dla nieco starszych dziewczynek noszenie kolorowej torebki, z postaciom z bajki, może być zbyt dziecinne. Dlatego w ich przypadku lepiej wybierać z modeli przeznaczonych dla nastolatek oraz kobiet. Oczywiście należy zrezygnować z dużych torebek, na rzecz tych małych lub średnich.
pixel