Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne na zimę?

2022-02-07
Dlaczego warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne na zimę?

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą się nam przede wszystkim z latem, lekkimi stylizacjami i plażą. Niestety, wielu z nas popełnia duży błąd i chowa je głęboko do szafy, gdy przychodzą zimowe dni. Poznaj powody, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne również o tej porze roku. Okulary przeciwsłoneczne warto mieć pod ręką przez cały rok. Nie traktuj ich tylko, jako dodatku podkreślającego twój styl, jako wyłącznie dopełnienie stylizacji. Pomyśl o nich pod kątem ochrony zdrowia swojego i najbliższych. Zakładając okulary przeciwsłoneczne w zimowe dni, dbasz o swój wzrok.


OKULARY PRZECIWSŁONECZNE POLARYZACYJNE OCHRONA UV ROVICKY


Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV


Promieniowanie słoneczne w okresie zimowym nie jest wcale mniej szkodliwe niż latem – mimo iż liczba dni słonecznych jest zdecydowanie mniejsza. Połączenie zalegającego śniegu ze słoneczną, ładną pogodą i mroźnym powietrzem może okazać się naprawdę niebezpieczne dla naszego wzroku. Zimny wiatr wysusza gałkę oczną, doprowadza do pieczenia i łzawienia oczu, a odbijające się promienie sprawiają, że samo patrzenie wydaje się bolesne.
Podczas zimowych, słonecznych dni, słońce pada pod niskim kątem. Dociera do naszych oczu dwukrotnie – bezpośrednio i po odbiciu się od śniegu. Warto wtedy mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia wzroku. Ciemniejsze szkła z filtrem ograniczają dostęp światła i ochraniają oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, pyłem, wiatrem oraz drobinkami śniegu.
Trzeba pamiętać, że oczy na skutek poparzenia słonecznego szczypią, łzawią i są zaczerwienione. Ich regularna ekspozycja na promienie UV może mieć nieodwracalne skutki, dlatego należy również zadbać o dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla najmłodszych.
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE POLARYZACYJNE OCHRONA UV ROVICKY

Poprawa widzenia


Ostre promienie słoneczne sprawiają, że często mrużymy oczy. Potrafią nas nawet oślepić. Jest to szczególnie niebezpieczne podczas jazdy samochodem lub górskich wycieczek. Brak odpowiedniego zabezpieczenia oczu może powodować uszkodzenie rogówki i doprowadzić do tzw. ślepoty śnieżnej, dlatego też zimą najlepiej sprawdzą się okulary polaryzacyjne oraz z mocnymi filtrami. Zabezpieczą nas przed rażącymi promieniami słonecznymi i zagwarantują dobre pole widzenia.
Dodatkowo, jak już wspomnieliśmy, okulary przeciwsłoneczną zapobiegają nadmiernemu mrużeniu oczu, które niestety jest przyczyną powstawania drobnych zmarszczek. Ograniczając mrużenie – minimalizujemy ryzyko powstania zmarszczek w okolicach oczu.
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE POLARYZACYJNE OCHRONA UV ROVICKY

Uzupełnienie stylizacji


Kwestia ochrony oczu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jest bardzo ważna, ale nie możemy zapominać, że okulary od wielu lat są nieodłączną częścią branży modowej. Nie sposób ich pominąć w przypadku zimowych stylizacji. Kiedyś noszenie okularów przeciwsłonecznych zimą było postrzegane jako faux-pas, ale na szczęście moda się zmienia. Dzisiaj, chętnie łączymy okulary przeciwsłoneczne z grubymi swetrami, płaszczami, skórzanymi kozakami, czy puchowymi kurtkami. Wybierając markowe klasyki zarówno zadbamy o swój wzrok, jak i nadamy swojej stylizacji elegancji i oryginalności.

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel