Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym jest smart casual?

2020-11-02
Czym jest smart casual?

W świecie mody i dress code pojawiają się pojęcia, które dla wielu osób brzmią zupełnie obco. Warto zapoznać się z nimi, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy na miejscu spotkania lub wydarzenia okaże się, że wyglądasz niestosownie do sytuacji. W poradnikach dotyczących ubioru może pojawić się „smart casual”. Czym charakteryzuje się strój utrzymany w tym stylu? Wyjaśniamy!

Elegancka swoboda


Smart casual to nic innego, jak swobodny zestaw ubrań, w którym można pozwolić sobie na połączenie eleganckich elementów z oryginalnymi akcesoriami, dodającymi mu indywidualnego charakteru. Krótko mówiąc – jest to pół-elegancka stylizacja, w której możesz wyrazić siebie i jednocześnie czuć się swobodnie w swoim ubraniu.
Po smart casual warto sięgnąć wszędzie tam, gdzie eleganckie stroje są mile widziane, ale nie wymaga się stosowania sztywnych reguł formalnego dress codu. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które źle czują się w idealnie skrojonym garniturze lub kostiumie, a styl biznesowy znacznie odbiega od ich preferencji. O ile nie jesteś prezesem firmy i nie zajmujesz znaczących stanowisk, możesz pozwolić sobie na pewne odstępstwa i „zmiękczenie” swojego oficjalnego wizerunku.

 

Smart casual dla mężczyzn


Pierwszym zestawem, jaki przychodzi do głowy myśląc o oficjalnym stroju dla mężczyzny, jest czarny garnitur i biała koszula. Zastąpić spodnie w kant jeansami, by uzyskać mniej formalną stylizację.
W tym samym stylu utrzymany będzie elegancki zestaw zbudowany z koszuli bez krawata, z eleganckimi spodniami w kant. Taki zestaw można uzupełnić swetrem lub koszulę zamienić na golf o stonowanej barwie.
Stawiając na smart casual dbaj o to, by kolory bazy nie były krzykliwe i odpowiednio do siebie pasowały. Zrezygnuj z kontrastów. Zwróć też uwagę na to, by także dodatki były dopasowane do siebie kolorystycznie. Chodzi tu głównie o buty i pasek przy spodniach. Tego typu detale tworzą spójny wizerunek i podkreślają elegancki styl.
CZARNY SKÓRZANY PASEK MĘSKI DAAG JOY PS90

Smart casual dla kobiet


Nasza propozycją z kategorii smart casual dla kobiet jest baza stworzona z klasycznego kostiumu lub wzorowana na męskim garniturze połączona z klasyczną, białą koszulą i dodatkami – kolorowymi paznokciami, torebką lub butami. Innego dnia, dla odmiany, zamiast koszuli załóż pod marynarkę jednokolorowy top, a torebkę wymień na model w nieco bardziej stonowanym odcieniu.
Smart casual w kobiecym wydaniu to również np. spodnie w kant z modnym wzorem. W zależności od aktualnie obowiązujących trendów możesz zdecydować się na pionowe pasy lub kratkę. Pamiętaj, by zestawiać je z jednolitą górą. Idealną parą dla takich spodni będzie gładka, biała koszula i dłuższa marynarka.
Kobiece detale w smart casual to m.in. kropki na koszuli, która nie musi być biała i jednolita. Decydując się na sukienkę pamiętaj, że powinien to być model zakrywający ramiona. Zwróć też uwagę na jej długość. Sukienka powinna sięgać co najmniej 5 centymetrów za lub przed kolano. Kobiecy charakter takiego outfitu możesz podkreślić czółenkami na obcasie, którego wysokość nie powinna przekraczać 5 centymetrów.


Skórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwonaSkórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwonaSkórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwonaSkórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwonaSkórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwonaSkórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwonaSkórzana damska aktówka DAN-A T19 czerwona                     SKÓRZANA DAMSKA AKTÓWKA DAN-A T19 CZERWONA

Polecane

pixel