Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym jest biwuar i komu się przyda?

2021-03-15
Czym jest biwuar i komu się przyda?

Na liście akcesoriów przydatnych w pracy biurowej coraz częściej pojawia się, dla wielu osób obco enigmatyczne słowo – biwuar. To pomocnik niezastąpiony w organizacji i przechowywaniu potrzebnych na co dzień, służbowych dokumentów, wizytówek i kilku innych drobiazgów. Czym jest biwuar i komu się przyda? Odpowiadamy!

Biwuar – Co to jest?

Najprościej mówiąc, biwuar jest formą aktówki przeznaczoną do noszenia bezpośrednio w dłoni. Chcąc scharakteryzować to akcesorium nieco dokładniej, można porównać je do notesu z przegródkami lub podręcznej teczki biurowej. Biwuar jest ich nieco bardziej zaawansowaną i rozbudowaną wersją. Obok bloczka kartek na odręczne notatki i miejsca na służbowe arkusze dokumentów, znajdzie się w nim przestrzeń dla wizytówek, pióra, a nawet tableta. Najczęściej jest on zapinany na praktyczny zamek, co zabezpiecza zawartość przed zgubieniem.
Biwuar kryje w sobie wiele przegródek, kieszonek i zakładek, co ułatwia segregację dokumentów i innych biznesowych lub biurowych akcesoriów. Uporządkowanie według klucza dopasowanego do preferencji użytkownika sprawia, że są łatwe w odnalezieniu, a to znacznie ułatwia pracę. W przeciwieństwie do tradycyjnej teczki, biwuar jest bardziej estetycznym akcesorium i tym samym znacznie lepiej wypada na spotkaniach biznesowych. Uporządkowane dokumenty prezentowane w eleganckim etui wyglądają profesjonalnie, a to sprzyja nawiązywaniu współpracy i zdobywaniu nowych klientów. Dodaje szyku do wizerunku właściciela i pokazuje, że mamy do czynienia z osobą dobrze zorganizowaną, dbającą o każdy detal komfortu oraz wydajności pracy, ceniącą porządek i praktyczność.


AKTÓWKA TECZKA BIWUAR NA DOKUMENTY MILTON ML39 CZEKOLADA

 


Biwuar na co dzień – komu się przyda?


Biwuar to często duży format, w którym zmieszczą się nawet arkusze w rozmiarze A4. Przyda się więc wszędzie tam, gdzie wagę przykłada się do estetyki dokumentów. Polecamy korzystać z niego nie tylko podczas spotkań biznesowych. Biwuar ma szansę stać się dobrym przyjacielem studenta lub rysownika – można go bowiem z powodzeniem wykorzystać nie tylko do przechowywania i organizacji dokumentów, notatek oraz szkiców, ale również jako podkładkę ułatwiającą pracę bez możliwości skorzystania z pulpitu.
Rozmiar biwuaru można dopasować odpowiednio do potrzeb. Tam, gdzie operuje się arkuszami dużych dokumentów, polecamy format A4. Przy nieco mniejszych notatkach polecamy format A5 – jest on wystarczający, by trzymać swoje rzeczy osobiste w nienagannym porządku i jednocześnie na tyle podręczny, by nie sprawiać problemu w noszeniu, np. w plecaku lub torbie.
AKTÓWKA BIWUAR NA DOKUMENTY A5 SOLIER ST03 CIEMNY BRĄZ

Jaki biwuar wybrać?


Wybierając idealny biwuar dla siebie kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami. Weź pod uwagę rozmiar dokumentów, jakie będziesz w nim przechowywać i ilość akcesoriów, które planujesz w nim pomieścić. Biwuar spełni swoje zadanie wówczas, gdy każdy przedmiot znajdzie w nim przypisane sobie miejsce, a Ty nie będziesz tracić czasu na jego szukanie. Akcesorium wykorzystywane w biznesie musi być wykonane z wysokiej jakości materiału, by prezentować się elegancko i w nienagannym stanie służyć przez wiele lat.
Skórzana aktówka biwuar na dokumenty A5 Paolo Peruzzi MR-04-RED czerwonaSkórzana aktówka biwuar na dokumenty A5 Paolo Peruzzi MR-04-RED czerwonaSkórzana aktówka biwuar na dokumenty A5 Paolo Peruzzi MR-04-RED czerwonaSkórzana aktówka biwuar na dokumenty A5 Paolo Peruzzi MR-04-RED czerwonaSkórzana aktówka biwuar na dokumenty A5 Paolo Peruzzi MR-04-RED czerwonaSkórzana aktówka biwuar na dokumenty A5 Paolo Peruzzi MR-04-RED czerwona                   SKÓRZANA AKTÓWKA BIWUAR NA DOKUMENTY A5 PAOLO PERUZZI MR-04-RED CZERWONA

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel