Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym charakteryzują się torebki boho?

2023-09-18
Czym charakteryzują się torebki boho?

Boho to popularny w ostatnim czasie styl, który jest inspirowany wolnym duchem lat 60. i 70. Jest to nic innego jak połączenie tradycji, różnorodności kulturowej oraz miłości do natury. Styl ten wyróżnia się zarówno we wnętrzach, jak i w modzie. Dzisiaj przyszła więc kolej na torebki boho. Bez wątpienia są one wyjątkowym odzwierciedleniem tego stylu, łącząc funkcjonalność z estetyką inspirowaną podróżami i światowym dziedzictwem. Ale co tak naprawdę sprawia, że torebki boho są takie wyjątkowe?  Czym się wyróżniają? Sprawdźmy to!


1. Materiały bliskie naturze


Najważniejszą cechą stylu boho jest zwracanie uwagi na ekologię, a przy tym także naturalność materiałów. Dlatego torebki boho często wykonane są z surowców, takich jak skóra, bawełna czy len. Wykorzystuje się tkaniny o naturalnym wyglądzie i fakturze, a to natomiast przekłada się na wyjątkowy wygląd i trwałość produktu. Skórzane elementy, takie jak frędzle czy paski, dodają charakteru i podkreślają autentyczność, a zarazem oryginalność.

 


SŁOMIANY WOREK BEŻOWO-CZARNY CAVALDI BAG-LB-06 KHAKI
SŁOMIANY WOREK BEŻOWO-NIEBIESKI CAVALDI BAG-LB-06 CREAM


2. Bogactwo wzorów i kolorów

Kolor i wzornictwo odgrywają kluczową rolę w estetyce boho. Oznacza to zatem, że torebki tego stylu często ozdobione są jaskrawymi barwami, kontrastującymi wzorami i unikalnymi haftami. Kwiaty, geometryczne kształty czy etniczne motywy łączą się w harmonijną kompozycję, tworząc prawdziwe dzieła sztuki, które można ze sobą nosić wszędzie i każdego dnia!
LISTONOSZKA SKÓRZANA BOHO VERA PELLE Z24 NIEBIESKA


3. Różnorodność form i rozmiarów


Nie ma jednego standardowego kształtu, którym można opisać torebki boho. Od małych saszetek, przez średnie torby na ramię, aż po duże torby typu shopper – każda z nich może mieć w sobie ducha stylu boho. Co ważne, nawet większe modele zachowują pewną nonszalancję i lekkość, dzięki czemu są idealne na każdą okazję. Czy będą to spacery, wypady ze znajomymi, czy też imprezy.

 


LISTONOSZKA SKÓRZANA BARBERINI'S FUKSJA 941-14


4. Dbałość o liczne detale


W przypadku torebek boho to detale mają bardzo duże znaczenie. Przykłada się do nich wielką. Mogą to być urocze frędzle, wyrafinowane koronki, metalowe elementy czy koraliki. Wszystko to dodaje głębi i charakteru każdemu modelowi. Nie można również zapomnieć o ręcznych zdobieniach, takich jak malowanie czy haft, które uczynią każdą torebkę unikalną.
 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 Listonoszka okrągła PAOLO PERUZZI skórzana GA477 LISTONOSZKA OKRĄGŁA PAOLO PERUZZI SKÓRZANA GA477
SASZETKA NERKA PETERSON PRINT LIŚCIE [DH] PTN SASZ-DUŻA


5. Inspiracja kulturami świata


Styl boho zawsze czerpał inspiracje z różnych zakątków świata. Torebki tego typu są prawdziwym odzwierciedleniem tej globalnej wizji, zawierając w sobie echa tradycji z Azji, Afryki czy Ameryki Południowej. Takie połączenie różnorodnych kultur w jednym przedmiocie sprawia, że torebki boho są nie tylko modowym dodatkiem, ale także opowieścią o świecie i niezwykle oryginalnym produktem, który urozmaici wiele outfitów!

 


MŁODZIEŻOWA TORBA Z POLIESTRU [DH] 1964B 2623 POMARAŃCZOWY PRINT


Podsumowanie


Torebki boho to nie tylko modowy dodatek, ale także wyraz indywidualności i głębokiej pasji do świata mody. Ich niepowtarzalny charakter wynika z połączenia tradycji, miłości do natury i otwartości na różnorodność kulturową. Wybierając torebkę w stylu boho, decydujemy się na niezależność, kolor i niepowtarzalność w naszym codziennym wyglądzie.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel