Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy torebka i biżuteria mogą do siebie nie pasować?

2016-04-25
Torebka i biżuteria w jednym stylu

Aby optymalnie dopasować ozdoby warto zadbać o to, aby został zachowany ten sam styl. Wybierając więc dużą, masywną torbę, jak ta:


nie powinniśmy jej zestawiać z lekkimi dodatkami. Niewielki naszyjnik, czy skromne kolczyki po prostu zaginą, przytłoczone przez efektowny skórzany worek.

Niepozorna kopertówka, bądź niewielkich rozmiarów listonoszka będą się zdecydowanie lepiej nadawały do kompletu z lekkim naszyjnikiem. Zestawienie tej torebki:

z delikatną biżuterią będzie bardzo dobrym pomysłem.

Zwróć uwagę na kolorystykę

Niezwykle istotną kwestią, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest dobór kolorów. Chodzi tu nie tylko o połączenie odcieni samych ozdób, ale przede wszystkim o odpowiednie dobranie dodatków do całej kreacji. Jeżeli wybieramy zieloną sukienkę, unikajmy czerwonej torby, a już na pewno nie starajmy się połączyć tego z ciężkimi koralami. Cały zestaw powinien tworzyć spójną całość tak, aby każdy element cieszył oko, oddając indywidualny charakter stroju, nie pozostawiając miejsca na niedoskonałości. Jak zatem powinno prezentować się optymalne zestawienie stroju i dodatków?

Na samym początku warto ustalić co będzie bazą. Mając fundament, łatwiej nam będzie dopasować całą resztę. Najprościej będzie zacząć od wyboru ubrania i dobrać do niego dodatki. Zdarzają się sytuacje, gdy po nabyciu pięknej, efektownej torby przeszukujemy szafę, aby znaleźć coś pasującego do nowego zakupu. Generalnie jednak jako bazę ustala się ubranie.

Dla przykładu, wybierając strój, w którym udamy się na ważne spotkanie biznesowe warto postawić na klasyczne dodatki. Do prostej, jednokolorowej sukienki, lub spodni i dobrze dopasowanego żakietu idealnie będzie pasować czarna torba średniej wielkości, np.:Dokładając do tego zestawienia prosty, srebrny naszyjnik otrzymamy bardzo ciekawy efekt i niezwykle elegancki wygląd.

Na bardziej swobodną okazję możemy wykorzystać szerszą gamę strojów i dodatków. Ubiór na spacer, bądź na uczelnię może być zdecydowanie luźniejszy. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na połączenia kolorów. Jeżeli wybieramy stonowane ubranie, możemy śmiało dobrać torbę w odważniejszym odcieniu. Strój w barwach szarości dobrze będzie rozweselić pomarańczową torebką, jak ta:Do zestawu idealnie będą się nadawać lekkie kolczyki.

Warto pamiętać, że pod względem kolorystyki, srebro będzie zawsze bezpieczniejszym dodatkiem, pasującym do większej ilości odcieni, niż złoto.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel